DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA - PENZION

zájezd KUDRNA pohodové poježdění podél největšího evropského veletoku

Pohodový odpočinkový skorotýden v malebném rakouském kraji v okolí majestátního Dunaje. Kudrnovská klasika určená převážně milovníkům nenáročného poježdění, historie a památek. Užijeme si pestré bicyklování výše či níže nad údolím řeky s nádhernými kostely, starobylými kláštery a zámky. Kopce nám však během našich toulek těžkou hlavu či nohy dělat nebudou. Na Dunajské cyklostezce nás žádné větší stoupání nepřekvapí, budeme spíše plynout s proudem Dunaje a kochat se malebnými rakouskými městečky a rozmanitou krajinou podél evropského veletoku. Denně ujedeme průměrně 50–60 km po perfektních rakouských cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Pokud však budete mít energie nazbyt, skýtá okolí Dunaje nádherná zákoutí i pro náročnější cyklisty. Jako doplňkovou aktivitu můžete přibalit i inlinové brusle. V tomto mimoprázdninovém termínu se opět můžete těšit na ubytování pod střechou s lahodnou místní polopenzí. Pokoje v penzionech jsou standardně 2 – 4 lůžkové. Za příplatek 300 Kč/osoba je možné dvoulůžkový pokoj rezervovat. V případě zájmu dlouho neotálejte, jejich počet je omezený. V letních měsících můžete vyrazit i na kempovou variantu s ubytováním ve stanu.

PROGRAM

1. V úterý večer těsně před půlnocí odjezd z Brna do Českých Budějovic (středa 03:00), dále do Rakouska a Německa. Na kola nasedneme v historickém bavorském PASOVĚ, zvaném také městem „tří řek“ na soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Cyklostezka nás dále povede přes přehradu Jochenstein i krásnými meandry Dunaje do SCHLÖGENSKÉ SMYČKY , kde poprvé přenocujeme v rakouských peřinách ( - 55 km).
2. Budeme dále šněrovat meandry Dunaje a přes sympatická městečka Aschach a Ottensheim dojedeme až do historického LINZE, v jehož historickém centru přenocujeme ( - 50 km).
3. Další etapa nás povede kolem Mauthausenu – krásné tržní obce nechvalně proslulé existencí koncentračního tábora. Rázovitým rakouským venkovem si to budeme šněrovat k jezerům ukrytým v lužních lesích u Mettensdorfu a do Mitterkirchenu s keltským městečkem Keltendorf ( - 65 km).
4. Navštívíme malebné městečko Grein, historický Ybbs a nezapomenutelný MELK s tisíciletým benediktinským klášterem v barokním slohu, který se vypíná na vysokém ostrohu nad Dunajem ( - 65 km).
5. Cykloputování úchvatnou vinařskou krajinou WACHAU  přes malebné vinařské městečko DÜRNSTEIN až do historické KREMŽE, kde naložíme kola do vleku a vyrazíme na cestu k domovu ( - 45 km). Do Brna se vrátíme v neděli podvečer.

Termín: 30.5.2018 – 3.6.2018
Cena: 8 200 Kč
Záloha: 3 300 Kč

Termín: 26.9.2018 – 30.9.2018
Cena: 8 200 Kč
Záloha: 3 300 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 2

Doprava: autobusem

Stravování: místní polopenze

Ubytování: mládežnická ubytovna, penzion

Nástupní místa: Brno   České Budějovice  

Výstupní místo: pouze Brno!

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, ubytování 3x v penzionu a 1x v hostelu, místní polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee

Doporučený typ kola: silniční, trekové

Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina