BALATONSKÉ CYKLOTOULKY

zájezd KUDRNA zemí termálů a feferonek na bicyklu

Co vás napadne jako první, když slyšíte Maďarsko? Guláš? Čardáš? Paprika? Tokaj? A co Balaton? Tápete? Domácí to vědí nejlépe: úsměv přírody, léčivý pohled, přirozený půvab, blankytná modř, červenolícé tváře, vábná pestrost, výrazné chuti. Ale nezapomeňte ještě na pohodové silničky a cyklostezky kolem největšího maďarského jezera nazývaného „maďarské moře“. Při našem cykloputování kolem západní části Balatonu, kromě poježdění na kole, smočíme také naše těla v jezerních vodách i v nejznámějších termálních pramenech. Okusíme Maďarsko na vlastní kůži. Jak se šlape s větrem v zádech, jak proti němu a jak chutnají maďarské speciality přímo od pramene. Jezdíme nalehko, denní etapy mají délku 40–70 km, v polovině dne se vždy setkáme s busem. (kromě poslední krátké etapy)

PROGRAM

1.–2. Odjezd ve středu v 9:00 hod., přejezd do maďarského městečka HÉVÍZ s největším evropským termálním jezerem, bazény a plovárnou jako z Vančurova Rozmarného léta. Koupání v termálu a přesun do kempu v nádherném lázeňském městě Keszthely, kde se setkáme s Balatonem. Ráno vyrazíme na vlastní okružní cyklojízdu. Nejenom po plážích a zátokách, ale i po nesčetných zajímavostech. Navštívíme třeba zříceninu hradu Szigliget na působivé skále nad jezerem. ( - cca 75 km )
3.–5. Vesnička Zánka,okouzlující poloostrov Tihany s paprikahausem a sedmerou ozvěnou. (- cca 55 km) Plavba přes nejužší místo Balatonu přívozem na jižní břeh. Draci si zajedou až na Kis-Balaton, ostatní dojedou na místo posledního noclehu v Kesztehely. (- cca 75 km ) Po cestě domů navštívíme vyhlášený termálek v BORGÁTĚ. Návrat okolo 17:00 hod.

Termín: 6.6.2018 – 10.6.2018
Cena: 4 800 Kč
Záloha: 2 000 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 2

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování kemp

Nástupní místa: Bratislava   Brno  

Cena zahrnuje: dopravu busem včetně kol, přívoz přes Balaton, 4x kemp, polopenze, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x Chimpanzee pišingr

Doporučený typ kola: silniční, trekové

Povrch: 100% asfalt