SOLNÁ KOMORA CYKLO

zájezd KUDRNA pohodové bajkování krajinou třpytivých jezer

Fantastická jezerní krajina v blízkosti alpského ledovce Dachsteinu je oblíbeným cílem cyklistů všech obtížnostních kategorií. Milovníkům jízdy na horském kole nabízí hustou síť cyklostezek a MTB tras různé náročnosti. Tentokrát jsme připravili pestrý program pro průměrně zdatné cyklisty, kteří netouží po drsných výjezdech a sjezdech, ale přesto si rádi dají trochu do těla. Jako základna nám poslouží příjemný mládežnický penzion v lázeňském městečku Bad Goisern nedaleko Hallstattského jezera, odkud budeme vyrážet na vyjížďky pestrou krajinou třpytivých jezer a z nich vystupujících horských siluet. Denně ujedeme v průměru 50–60 km a nastoupáme kolem 1.500 výškových metrů. Po návratu do penzionu určitě přijde vhod chutná rakouská večeře o třech chodech, kterou si můžete přiobjednat za příplatek (14 EUR za celý zájezd). Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu (podrobnosti v záložce "Nejčastější dotazy").

PROGRAM

1.–2. Noční jízda z Brna, přes České Budějovice do SOLNÉ KOMORY. Místo rozcvičky nasedneme na kola a vydáme se na první průzkum krajiny. Z BAD GOISERN vyrazíme pozvolným stoupáním k ALTAUSSEER SEE, které přímo láká ke koupání. Odtud se vydáme údolím říčky Rettenbach do lázní BAD ISCHL, kde si můžeme dopřát odměnu v podobě posezení v některé z místních kavárniček. Poslední kilometry prvního dne nasbíráme podél řeky Traun, která nás dovede až do našeho penzionu v Bad Goisern / Bad Ischl ( - 49,5 km, | 967 m).
3. Od jezera Hallstätter See budeme údolím potoka Gosaubach nabírat výškové metry do vesnice Gosau a dále až k jezeru VORDERER GOSAUSEE. Od jezera se vydáme po úbočí hory Plassen do HALLSTATTU s proslulými solnými doly, které mohou zájemci navštívit. Po levém břehu Hallstattského jezera se vrátíme zpět do penzionu ( základní varianta - 50 km, | 1.250 m, rozšířená varianta - 65 km, | 1.700 m).
4. Závěrečná kratší etapa nás provede po kopcích obklopujících Bad Goisern. Za parádními výhledy do širé krajiny vyjedeme na vyhlídku pod vrcholem PREDIGSTUHL a projedeme i fotogenickým skalním převisem ( - 15 km, | 450 m). Odpoledne naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Termín: 21.6.2018 – 24.6.2018
Cena: 5 500 Kč
Záloha: 2 200 Kč

Termín: 13.9.2018 – 16.9.2018
Cena: 5 500 Kč
Záloha: 2 200 Kč


Délka: 3 dny

Náročnost: 3

Doprava: autobusem / volitelně vlastní

Stravování: snídaně

Ubytování: hostel

Nástupní místa: Bad Goisern   Brno   České Budějovice  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol (vyjma varianty s vlastní dopravou), 2x ubytování v hostelu se snídaní, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee

Doporučený typ kola: horské

Povrch: 60% šotolina, 35% šotolina a 5% terén