KANADA MTB

zájezd KUDRNA Jestli je bajkování v Kanadě lepší, než to naše evropské, to těžko někdo rozhodne. Slíbíme vám však, že bude naprosto jiné. Pravěký deštný les táhnoucí se podél západního pobřeží Britské Kolumbie a traily v této divočinou se každému bez skrupulí dostanou pod kůži. První poježdění nás čeká ve Squamish, relativně mladé bajkovací oblasti, kde si každý najde to své. Technické i vyžehlené flow traily, výlety lehčím terénem k jezerům s koupáním či sjíždění skalních stěn - od těch položených až po extrémně strmé a dlouhé slaby. Na této jedinečnosti, kterou v Evropě jen tak nepotkáte, budeme poctivě pilovat techniku. Ve Squamishi sídlí legendární homepage pinkbike.com a znám je také pro svou mohutnou skalní lezeckou stěnou Stawamus Chief, na jejíž vrchol se vypravíme pozorovat západ slunce. Další zastávka bude v proslulém Whistleru, dějišti zimních olympijských her, kde dnes najdeme nejznámnější bikepark světa Blackcomb. Na těch nejjednodušších trailech potkáme kanadské rodiny s dětmi a na těch nejsložitějších pak ty nejlepší kluky ze světového poháru. Mnohé z MTB trailů jsou šlapací, jiné jsou přístupné lanovkou a peckou na závěr může být helibiking v podobě „heli dropu“ na pembertonský Mt. Barbour a se sjezdem legendárního Tenquille lake trail. Navštívíme také největší ostrov západního pobřeží Severní Ameriky - Vancouver Island. Při troše štěstí z trajektu spatříme nádherné kosatky ve svém přirozeném teritoriu. Charakter celého ostrova je opět trochu jiný, než je pevnina BC. Traily mezi jedlema, cedry a jedlovci a pojezd v pověstné oblasti Cumberland. Po malém historickém okénku ve Victorii nás čeká poslední přejezd a to zpět do Vancouveru za klasickými traily na North Shore. Tato kolébka trailového ježdění nabídne pro ni typické lávky, kořeny, deštné lesy a špičkovou přilnavost. Každý večer vlastní postel, teplá sprcha v lodge / hostelu, přeprava vlastními mikrobusy a sem tam nějaký medvěd v bezpečné vzdálenosti z borůvčí pozorující vaše MTB dovednosti. Spadněte s námi do kanadománie!

PROGRAM

1. den řílet do Vancouveru a přesun do Squamish, aklimatizace na časový posun
2. - 4. den Tři dny se zdržíme v jedné z mladších trailových oblastí Kanady - ve Squamishi. Traily jsou zde udržované, rozmanité a typicky "západokanadské" - to znamená například ježdění po dřevěných lávkách, které nám umožní dostat se skrz jezírka a bažiny hloboko do místních mokrých lesů. Hlavní atrakcí Squamishe je sjíždění skalních "stěn". Od krátkých a lehkých pro méně zkušené až po několik desítek metrů dlouhé slaby. Bikovat budeme ve třech oblastech - v oblasti Alice Lake (traily: Rollercoaster, Leave of Absense, Treasure***, Gouranga***, ...), v oblasti Diamond head (traily: Half Nelson, Meadow of the Grizzly, Ditch pig, 19th hole***, ...) a v oblasti Valley Cliffe. Pobyt ve Squamishi zakončíme výstupem na Stawamus Chief na západ slunce. Následuje přesun do Whistleru.
5. - 7. den Whistler, mekka bikového ježdění v Kanadě. Whistler Blackcomb bikepark nabízí všechny druhy trailů, od vyžehlených po kamenité a kořenité sjezdové traily. Vybrat si můžete ze všech obtížností trailů bez skoků, ale také lajny jako A-line nebo Dirt Merchant, které nabízejí skoky daleko za 10 metrů. Když budeme mít štěstí, tak tu můžeme potkat absolutní světovou jezdeckou špičku. Čeká nás zde však i trailové ježdění - například výlet na vyhlídku Sproatt. Tento trail nás za naše vlastní síly vyvede z údolí skrz lesy až do alpského terénu vysoko nad údolí. Cestou zpět si sjedeme bezmála 10 km dlouhý modrý trail zpět do Whistleru. Dle počasí a nálady skupiny možno začlenit odpočinkový den s výletem na Joffre lake.
8. den Traily Pembertonu s možností hellibikingu na Mt. Barbour (400 m stoupání a následně 9 km sjezd s klesáním 1630 m z alpského trerénu skrz lesy až do údolí řeky Lillooet). Následuje přesun na Vancouver Island. Když budeme mít štěstí, tak při plavbě trajektem zahlédneme kosatky a okolo pobřeží tuleně.
9. - 12. den Vancouver Island je ostrov, kde poměrně často prší a je potřeba se na to připravit. Jak vybavením a fyzicky, tak psychicky. Prostředí a příroda děštných lesů vám ale doslova učaruje, nikde jinde na světě nic podobného nezažijete. Bikovat budeme v oblastech Cumberland a Victoria. Na ostrov se přesuneme trajektem (v ceně zájezdu).
13. - 14. den Vancouver North Shore jakožto třešnička na závěr (oblasti Mt. Fromme / Mt. Seymour). Toto místo je pravá kolébka trailového ježdění na kolech. Čekají nás zde hlavně kořeny, hrabance, skalky a lávky.Tyto lesy mají to pravé kanadské kouzlo. Prohlídka města, nákup suvenýrů a odlet do ČR.

Termíny: 27. 6. - 10. 7. 2020
Cena: 49 800 Kč


Cena zahrnuje: 13 x lodge/hostel
pronájem mikrobusů včetně nosičů na kola, pojištění a pohonných hmot
vstupy do národních parků
zpáteční trajekt na Vancouver Island
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: letenku v ceně od cca 23.000 Kč (včetně tax)
leteckou přepravu kola ve výši cca 4.000 Kč (dle aktuálních sazeb letecké přepravy),
poplatky ETA (cca 7 CAD)
bikepark Whistler (cca 71 CAD / den)
fakultativně helibiking Pemberton (při 5 účastnících cena cca 250 CAD / os.)
vstupy do muzeí
mhd ve Vancouveru

Ubytování: Nocovat budeme převážně v hostelech, či v zařízeních podobné úrovně a to ve vícelůžkových ložnicích, často se sdílenou koupelnou/sprchami a toaletami mimo pokoj. Pokoje mohou být vybaveny palandami. Bude se tedy jednat spíše o jednoduchá a účelová zařízení a nelze očekávat komfort hotelu. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí. Lůžkoviny jsou vždy k dispozici, není proto zapotřebí spacák. Většina ubytovacích zařízení má společnou kuchyni vybavenou vším nezbytným nádobím, stejně jako chladničkou.

Strava: Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Stravu si zajišťuje každý účastník individuálně. Možnost nákupu v supermarketech bude téměř každý den. Ceny jsou cca o čtvrtinu vyšší než v ČR.

Doprava: Nástupní místo: Vancouver

Poznámka: Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Doprava po Kanadě bude zajištěna pronajatým mikrobusem

Náročnost: Zájezd odpovídá fyzické náročnosti 3-4 a technické náročnosti 4 / 5 z 5 bodové škály. Náročnost trailů bude podle zámořské klasifikace od zelených (většinou výjezdové a přejezdové traily) přes modré, černé až po červené tzv. double black diamon traily. Mapu s traily naleznete zde https://www.trailforks.com/region/british-columbia/. Pokud si nejste jisti, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná. Denně najedeme okolo 25 až 50 km s převýšením cca 500 – 1500 metrů technickým terénem. Náročnější etapy budou odlehčeny odpočinkovými etapami nebo trekem. Pokud se bude jednat o etapu nejvyšší technické náročnosti (black diamond nebo double black diamond), vždy bude v doprovodu druhého z průvodců alternativa méně náročného modrého trailu, popřípadě vlastní program na základě doporučení průvodců. Ano, zájezd je tedy vhodný také pro bikové páry a každý si najde to své.

Cestovní doklady a vstup do země: Každý návštěvník musí imigračnímu úředníkovi předložit cestovní doklad (čeští občané musí předložit cestovní pas se strojově čitelnou zónou) s platností pokrývající celou dobu plánovaného pobytu na území Kanady a minimálně 6 měsíců po plánovaném opuštění Kanady. Na vyzvání je cestující dále povinen prokázat dostatek finančních prostředků, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit (zpáteční letenka). Českým občanům se doporučuje cestovat na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou (nepopsanou) stránku. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Rádi vám však pomůžeme s vyřízením všech potřebných formalit. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA