KITZBüHEL MTB

zájezd KUDRNA bajkování s luxusním zázemím

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování není nijak technicky náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou trasu vedoucí údolím. Díky ubytování na jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici.

PROGRAM

1.–2. Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečkado Kirchberg in Tirol. Odtud vyrazíme k jezeru Speichersee a dále na vyhlídkový Brandlstand (1.650 m) a Hartkaiser (1.555 m). Z Ellmau pak okruh po úpatí skalnatého masivu WILDER KAISER do St. Johann in Tirol a údolím až do našeho penzionu v Kirchbergu v těsné blízkosti Kitzbühelu. (^ 1200 m - 65 km) Ubytování, večeře.
3. Na zahřátí nás táhlé údolí dovede do sedla STANGENJOCH (1.713 m), sjezdíčkem spadneme k Vorstadl Grundalm, abychom vyšplhali na vrcholek GENSBICHLSCHARTE (2.127 m). Ovšem výhledy na celý hřeben Vysokých Taur za to jistě budou stát. Přes rašeliniště v sedle Filzenscharte (1.686 m) se přehoupneme zpět na naši stranu hor. (^ 2200 m - 80 km)
4. Dalším velkolepým počinem bude výjezd na hřeben mezi Oberkaseralm a Mittagskogel (1.999 m), sjezd do Pass Thurn (1.274 m) a přes Zweitausender (2.004 m) panoramatická cesta do Stangenjoch (1.713 m) a hravá cyklotrasa z Aschau do Kirchbergu. ( ^ 1600 m - 55 km)
5. Úplně na závěr si prohlédneme Kitzbühelské Alpy a samotný Kitzbühel z ptačí pespektivy z vrcholů PENGELSTEIN (1.938 m) a HAHNENKAMM (1.712 m). ( ^ 1500 m - 35 km) Návrat přes Č. Budějovice a do Brna v neděli kolem půlnoci.

Termín: 4.7.2018 – 8.7.2018
Cena: 7 500 Kč
Záloha: 3 000 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 5

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: hotel
všechny pokoje (2 lůžka) našeho ***hotelu jsou vybaveny sprchou a sociálním zařízením. V ceně je využití bazénu a wellness zázemí. Polopenze = snídaně formou bufetového stolu, večeře sestávají z polévky, hl. jídla a zákusku. Pouze nápoje se hradí zvlášť.

Nástupní místa: Brno   České Budějovice  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 3x ubytování v ***hotelu, místní polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, jonťák a 1x pišingr Chimpanzee

Poznámka:  zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühelské Alpy s náročností 3. Program je tedy možné kombinovat.

Doporučený typ kola: horské

Povrch: 90% šotolina a horské cesty, 9% asfalt, 1% singltrail