KANÁRSKÉ OSTROVY - LANZAROTE CYKLO

zájezd KUDRNA Patříte mezi teplomily, kterým je zima v našich zeměpisných šířkách dlouhá a hledáte cestičky, jak se i v chladnějším období trochu prohřát? Vězte, že Kanárské ostrovy jsou díky subtropickému klimatu ideální destinací pro zimní úniky do teplých krajin. V únoru a březnu je tady už příroda v plném květu a v listopadu není lepšího úkrytu před podzimní plískanicí. Vulkanické procesy zde vymodelovaly unikátní exotickou krajinku posetou různobarevnými sopečnými kužely, palmovými háji i vzácnou endemickou vegetací. Pro svou výjimečnost získal ostrov statut biosférické rezervace UNESCO. Za týden bohatě stihnete prozkoumat všechny krásy tohoto nevelkého kousku souše i polenošit na úžasných plážích. Kolo je k tomu věru ideální prostředek.Naším výchozím bodem budou příjemné apartmány, kde budeme po celou dobu ubytovaní. Při úvodní celodenní vyjížďce vám průvodkyně ukáže celý ostrov a doporučí program na celý týden. Konkrétní náplň jednotlivých dnů pak bude čistě na vás. Pokud byste však s čímkoliv potřebovali poradit, pomoci, nebo zajistit dopravu, průvodkyně je vám nablízku. Zájezd je možné prodloužit o další týden či využít individuálních termínů po celý rok.

PROGRAM

1. den Přílet na Lanzarote, setkání s naší česky hovořící průvodkyní trvale žijící na LANZAROTE , transfer na ubytování a úvodní setkání.
2. den Celodenní výlet autem s průvodkyní po celém ostrově. Dozvíte se o historii i přírodních zajímavostech, okouknete terén a cesty, vzdálenosti, hospůdky i opuštěné plážičky. Dostanete doporučení na trasy, spoustu užitečných informací a uděláte si vlastní představu o programu následujících dní.
3.–7. den Individuální vyjížďky po ostrově inspirované tipy našich průvodců či dle vlastních představ.
8. den Závěrečné koupání a rozloučení s ostrovním rájem, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny: 11. 3. - 18. 3. 2020
Cena: 9 800 Kč

Termíny: 11. 11. - 18. 11. 2020
Cena: 9 800 Kč


Cena zahrnuje: transfery z a na letiště
7x ubytování ve 2 nebo 4 lůžkovém apartmánu
společnou dopravu autem a služby průvodce během prvního celodenního výletu
delegátské služby na telefonu v průběhu celého pobytu
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel
zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: zpáteční letenku v ceně od cca 9.800 Kč včetně tax z Prahy nebo Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)
přepravu kola - můžete se sami rozhodnout, jestli si za příplatek cca 70 - 120 EUR dle sazebníku letecké společnosti kolo dovezete vlastní nebo si jej za srovnatelnou částku půjčíte na místě

Návrh programu pro individuální vyjížďky: Vulkány v NP TIMANFAYA a oblast fotogenických vinic La Gería. Můžete se podívat i na dno kráteru Volcán del Cuervo. Jedinečné scenerie černočerných pláží a smaragdové jezírko v zálivu kráteru El Golfo a solisek Salinas del Janubio. Při vyjížďce do městečka Femes se trochu zapotíte, ale o to víc vám bude chutnat v hospůdce na vrchu kopce. Za návštěvu stojí též malebné městečko Yaiza. Údolí tisíců palem a městečko Haría, kde si budete připadat jako v pouštní oáze. Stoupání na Mirador del Rio bude odměněno jedním z nejhezčích výhledů na celých Kanárských ostrovech. Parádním sjezdem se dostanete k plážím u vsi Arrieta. Středověké město Teguise, ve kterém se zastavil čas. Divoká pláž Famara je mekkou místních surfařů, ale také idealním místem pro osvěžení ve vlnách oceánu či ochutnání vyhlášených rybích specialit v blízké rybářské vesničce. Umělecká díla geniálního architekta, malíře a sochaře Césara Manriqua. Plavbu malým trajektem na divoký polopouštní ostrov ISLA GRACIOSA s písečnými přesypy, sukulentní vegetací a nádhernými liduprázdnými plážemi.

Ubytování: Na celou dobu pobytu (7 nocí) se ubytujeme v příjemném apartmánu. Jedná se buď o 4 lůžkový apartmán nebo 2 lůžkové studio s vlastním sociálním zařízením, sprchami a kuchyňkou.

Strava: Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Několikrát v týdnu budete mít také možnost si nakoupit ve městečku. Doporučujeme však ochutnat výborné speciality místní kuchyně. Samozřejmě si můžete vzít i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem.

Nástupní místo: Lanzarote

Letenky: Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava po ostrově: V ceně zájezdu jsou trasfery z a na letiště první a poslední den zájezdu. Ty budou realizovány vozem průvodkyně. Ostatní dny zájezdu není společná doprava zajištěna, avšak přivezená či zapůjčená kola vám poslouží jako výborný dopravní prostředek.

Náročnost: Náročnost zájezdu je volitelná, průvodkyně doporučí trasy a program zájezdu je pak již čistě na vás.

Průvodce: Během prvního celodenního výletu se vám bude věnovat česky hovořící průvodkyně, která bude nadále po zbytek zájezdu dostupná na telefonu v případě potřeby pomoci.

Přeprava kol letadlem: Kolo musí být zabaleno samostatně. Hmotnost kola je omezena na max. 32 kg. Nejvhodnějším přepravním obalem je originál kartónová krabice - tu seženete nejlépe přímo v cykloobchodech. Další možností je speciální brašna pro přepravu kol. Příplatek za přepravu kola činí cca 3.000 Kč (není zahrnutý v ceně zájezdu ani v orientační ceně letenek).

Zapůjčení kola na místě: Za příplatek 70 - 120 EUR / týden (srovnatelné s přepravou vlastního kola) si můžete vybrat z několika typů kol - celoodpružené či hardtrail, dle vašich požadavků.

Doporučený typ kola: Lanzarote nabízí hustou síť terénních a jeepových stezek pro objevování odlehlých zákoutí a romantických plážiček, kam se jednoznačně hodí horské kolo. Pro příznivce silniční cyklistiky je k dispozici také příjemně košatá silniční síť.

Cestovní doklady: Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Elektrokolo: Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Abyste si však své kolo nepoškodili během letecké dopravy doporučujeme spíše si kolo na Lanzarote zapůjčit.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA