DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA - KEMP

zájezd KUDRNA podél největšího evropského veletoku

Pohodový odpočinkový skorotýden v malebném rakouském kraji v okolí majestátního Dunaje. Kudrnovská klasika určená převážně milovníkům nenáročného poježdění, historie a památek. Užijeme si pestré bicyklování výše či níže nad údolím řeky s nádhernými kostely, starobylými kláštery a zámky. Kopce nám však během našich toulek těžkou hlavu či nohy dělat nebudou. Na Dunajské cyklostezce nás žádné větší stoupání nepřekvapí, budeme spíše plynout s proudem Dunaje a kochat se malebnými rakouskými městečky a rozmanitou krajinou podél evropského veletoku. Denně ujedeme průměrně 50–60 km po perfektních rakouských cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Pokud však budete mít energie nazbyt, skýtá okolí Dunaje nádherná zákoutí i pro náročnější cyklisty. Jako doplňkovou aktivitu můžete přibalit i inlinové brusle. 

PROGRAM

1. V úterý večer těsně před půlnocí odjezd z Brna do Českých Budějovic (středa 03:00), dále do Rakouska a Německa. Na kola nasedneme v historickém bavorském PASOVĚ, zvaném také městem „tří řek“ na soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Cyklostezka nás dále povede přes přehradu Jochenstein i krásnými meandry Dunaje do SCHLÖGENSKÉ SMYČKY , kde poprvé přenocujeme ( - 55 km).
2. Kroutícími se meandry Dunaje budeme šněrovat lesnatou krajinou přes sympatická městečka Aschach a Ottensheim do historického LINZE. Odtud už je to coby kamenem dohodil do rekreační oblasti Pleschinger See, jehož jezera přímo lákají ke koupání ( - 60 km). Zde také přenocujeme.
3. Další etapa nás povede kolem Mauthausenu – krásné tržní obce nechvalně proslulé existencí koncentračního tábora. Rázovitým rakouským venkovem budeme pokračovavat k jezerům ukrytým v lužních lesích u Mettensdorfu a do Mitterkirchenu s keltským městečkem Keltendorf ( - 65 km).
4. Navštívíme malebné městečko Grein, historický Ybbs a nezapomenutelný MELK s tisíciletým benediktinským klášterem v barokním slohu, který se vypíná na vysokém ostrohu nad Dunajem ( - 50 km).
5. Cykloputování úchvatnou vinařskou krajinou WACHAU  přes malebné vinařské městečko DÜRNSTEIN až do historické KREMŽE, kde naložíme kola do vleku a vyrazíme na cestu k domovu ( - 45 km). Do Brna dorazíme v neděli podvečer.

Termín: 4.7.2018 – 8.7.2018
Cena: 5 200 Kč
Záloha: 2 100 Kč

Termín: 8.8.2018 – 12.8.2018
Cena: 5 200 Kč
Záloha: 2 100 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 2

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: kemp

Nástupní místa: Brno   České Budějovice  

Výstupní místo: pouze Brno

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, ubytování 4x v kempu, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee

Doporučený typ kola: silniční, trekové

Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina