KITZBüHELSKÉ ALPY

zájezd KUDRNA pohodové bicyklování s luxusním zázemím

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na  východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování ani cykloturistika nejsou technicky příliš náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou cyklostezku vedoucí údolím. Díky ubytování jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici. Ubytování a strava: všechny pokoje (2 lůžka) našeho ***hotelu jsou vybaveny sprchou a sociálním zařízením. V ceně je využití bazénu a wellness zázemí. Polopenze = snídaně formou bufetového stolu, večeře sestávají z polévky, hl. jídla a zákusku. Pouze nápoje se hradí zvlášť.

PROGRAM

1.–2. Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kirchberg in Tirol. První velký okruh cyklostezek nás povede přes Brixen kolem impozantního HOHE SALVE (1.828 m). Dále údolím řeky Weissache do Ellmau a kolem Reither Ache přes Reith zpět do Kirchbergu. ( ^ 800 m - 60–65 km )
3. Po cyklostezce kolem osvěžujícího SCHWARZSEE (přes Oberndorf po Romerweg) do Kitzbuhelu. Odtud údolím po Achenpromenade do Jochbergu (případně až do Waldwirthu 1.068 m po stezce Pass Thurn Weg). ( ^ 100 m - 20 km )
4. Zvlněnou cyklostezkou přes Brixen do Westendorfu a dále po Adlerweg do RETTENBACHU. Podél Windauer Ache lesními cestami zpět. ( ^ 500 m - 55 km )
5. Odpočinková stezka údolím Aschauer Ache přes Aschau směrem na Hintenbachalm (1.150 m). A zaslouženým klesáním po proudu Ache zpět. Další lákavou možností je lanovka Klausen – HAHNENKAMM, nabízející skutečně dechberoucí výhledy z výšky 1.802 m. ( ^ 1100 m - 35 km ) 

Termín: 4.7.2018 – 8.7.2018
Cena: 7 500 Kč
Záloha: 3 000 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 3

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: hotel

Nástupní místa: Brno  
Návrat do Č. Budějovic a poté do Brna v neděli kolem půlnoci.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 3x ubytování v ***hotelu, místní polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee

Poznámka:  zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühel MTB s náročností 5. Program je tedy možné kombinovat.

Doporučený typ kola: trekové nebo horské

Povrch: 85% asfalt, 15% šotolina