KITZBüHEL MTB

zájezd KUDRNA Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování není nijak technicky náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou trasu vedoucí údolím. Díky ubytování na jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kitzbühel. Odtud vyrazíme k jezeru Speichersee a dále na vyhlídkový Brandlstand (1.650 m) a Hartkaiser (1.555 m). Z Ellmau pak okruh po úpatí skalnatého masivu WILDER KAISER do St. Johann in Tirol a údolím až do našeho penzionu v Kirchbergu v těsné blízkosti Kitzbühelu. (^ 1200 m - 65 km) Ubytování, večeře.
3. den Na zahřátí nás táhlé údolí dovede do sedla STANGENJOCH (1.713 m), sjezdíčkem spadneme k Vorstadl Grundalm, abychom vyšplhali na vrcholek GENSBICHLSCHARTE (2.127 m). Ovšem výhledy na celý hřeben Vysokých Taur za to jistě budou stát. Přes rašeliniště v sedle Filzenscharte (1.686 m) se přehoupneme zpět na naši stranu hor. (^ 2200 m - 80 km).
4. den Dalším velkolepým počinem bude výjezd na hřeben mezi Oberkaseralm a Mittagskogel (1.999 m), sjezd do Pass Thurn (1.274 m) a přes Zweitausender (2.004 m) panoramatická cesta do Stangenjoch (1.713 m) a hravá cyklotrasa z Aschau do Kirchbergu. ( ^ 1600 m - 55 km). Návrat přes Č. Budějovice a do Brna v neděli kolem půlnoci.

Termíny: 2. 7. - 5. 7. 2020
Cena: 6 500 Kč

Termíny: 10. 9. - 13. 9. 2020
Cena: 6 500 Kč


Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
2x ubytování v ***hotelu
místní polopenzi
využití saunového zázemí
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK
jonťák na každou etapu
Chimpanzee pišingr

Ubytování: Nocovat budeme v 3* hotelu přímo v centru Kirchbergu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (na dotaz i třílůžkové). Obsazujeme je postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Součástí pokojů je toaleta a sprcha, TV, WiFi. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V ceně je využití saunového zázemí.

Strava: Polopenze je součástí ubytování v našem hotelu a započne 2.den zájezdu večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně jsou formou bufetového stolu s volným výběrem. Najíst se můžete dosyta, ale jídlo na celý den si od snídaně odnášet nelze. Večeře sestávají ze salátového bufetu, předkrmu, hlavního jídla a zákusku. Po domluvě s naší prodejnou zájezdu lze přiobjednat bezlepkovou či vegetariánskou stravu. Nápoje se však u večeře hradí zvlášť. Další potraviny je možno dokoupit prakticky každý den v nedalekém marketu. Vřele doporučujeme ochutnat některé rakouské speciality.

Doprava: Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Náročnost: Denně ujedeme v průměru 70 – 75 km, na kterých nasbíráme 1.200 – 2.200 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po širokých šotolinových cestách (cca 90% povrchu), které budou zpestřené občasnými singltraily (cca 1%). Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Doporučený typ kola: horské

Povrch: 90% šotolina a horské cesty, 9% asfalt, 1% singltrail

Organizované cyklovyjížďky: Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol: Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo: Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu. Zvažte prosím také svoji technickou zdatnost. Elektrokolo sice pomůže náročný terén vyjet, ale extrémní sjezdy jsou obvykle díky jeho hmotnosti a konstrukci náročnější než na standardním kole a vyžadují výborné zvládnutí tohoto kola.

Cestovní doklady: Protože jsme stejně jako Rakousko členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Poznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühelské Alpy s náročností 3. Program je tedy možné kombinovat.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA