INNSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd KUDRNA krajinou rakouského Tyrolska

Pojedeme nejhornatějším kouskem Rakouska po perfektně udržované a převážně rovinaté cyklostezce podél řeky Inn. Navštívíme malé vesničky i města jako Landeck a Innsbruck. Spatříme křišťálové jezero Achensee zrcadlící štíty Karwendelu a zajedeme i do hlubokého Zillertálského údolí, nad nímž se tyčí mezi lyžaři vyhlášený Olperer (Hintertux), i v létě zářící svou ledovcovou čepicí. Kdo si vyšlápne z hlavní cyklostezky vzhůru do strání, objeví svět vysokohorských pastvin, kde celé léto zvoní kravské zvonce a život plyne svým rozvážným tempem. Zde je možné ochutnat domácí sýr, tyrolský špek, čerstvé mléko či kefír. Zkrátka Tyrolské Alpy jako vyšité! 

PROGRAM

1.–2. V úterý večer odjezd z Brna do Č. Budějovic a dále do Rakouska. Ráno nasedneme na kola u městečka Prutz. Obklopeni alpskými velikány pofrčíme přes historický LANDECK po parádní cyklostezce stále po proudu dravé řeky Inn.
3.–4. Čeká nás olympijský INNSBRUCK se známým domem se zlatou stříškou, zajedeme i pod skokanské můstky na BERGISEL, projedeme SCHWAZ se stříbrnými doly a z roviny hlavního údolí si vyjedeme do kopců k malebnému jezeru ACHENSEE.
5.–6. Po četných cyklostezkách kolem říčky Ziller prozkoumáme úchvatné údolí ZILLERTAL, a kdo bude chtít, může si vyšlápnout až k pastvinám vysoko v horách. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu domů s příjezdem přes Č. Budějovice do Brna okolo nedělního dopoledne.

Termín: 10.7.2018 – 15.7.2018
Cena: 6 400 Kč
Záloha: 2 600 Kč


Délka: 5 dnů

Náročnost: 2

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: kemp

Nástupní místa: Brno   České Budějovice  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 3x ubytování v kempu s kudrnovskou polopenzí, průvodce, pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK, 1x Chimpanzee pišingr

Doporučený typ kola: trekové, horské, silniční

Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina