KOLMO KOLEM BRETANĚ

zájezd KUDRNA toulky krajem Asterixe a Obelixe

Cykloputování drsnou, ale o to kouzelnější výspou Francie, na jejímž pobřeží se odehrává věčný souboj moře a země a kde si minulost podává ruku s přítomností. Budeme projíždět krajem plným legend a záhad. Vydáme se obdivovat tajemný Merlinův les, menhiry, dojedeme až „na konec světa“, nenecháme si ujít ani kamenné Kalvárie, zapomenuté kostelíky a majáky ošlehané větrem. Putování zakončíme u zázraku středověké architektury – Le Mont Saint Michel. Nebudete věřit vlastním očím, kolik tváří tento kout země dokáže vykouzlit. Pláže s jemným písečkem se střídají s rozervanými útesy, moře jako zrcadlo se lusknutím prstu promění v běsnící živel, z šedivé oblohy najednou vysvitne slunce a nebo právě naopak se odkudsi od oceánu přižene neprostupná hradba mraků. Možná nás Bretaň poškádlí svými krátkými deštíky, ale o to lépe nám pak bude chutnat místní cidre, všelijaké mořské potvory nebo třeba vyhlášené palačinky – crepes.

PROGRAM

1.–2. Ráno odjezd z Brna přes Prahu do Francie. Polední příjezd do Foret de Paimpont a vyjížďka kolem vodního hradu Trecesson do Údolí bez návratu. Návštěva Merlinova lesa – tajemného a pověstmi opředeného působiště čaroděje Merlina a víly Viviane ( - 32 km).
3.–4. Prozkoumáme megalitická pole u Kerzerho a CARNACU, projedeme se po „Divokém pobřeží“ poloostrova QUIBERON, koupání v moři a spousta možností ochutnat mořské plody či jiné delikatesy Francie ( - 45 km) a ( - 48 km).
5.–6. Skrz unikátní kamenné vesničky se spoustou kostelíků dojedeme až na konec světa k nejzápadnějšímu mysu Francie – Pointe du Raz s rozeklanými útesy, tříštícími se vlnami a majáky na obzoru. Přes jedinečný historický přístav Douarnenez dojedeme obdivovat farní dvorec v Guimilliau ( - 55 km) a ( - 65 km).
7. Podél zálivu do Morlaix s impozantním viaduktem, kolem prehistorického megalitu Cairn de Bernenez,  dojedeme až do zasněného městečka Plougasnou s artyčokovými poli ( - 47 km).
8.–9. Dále nás čeká výlet po nejkrásnějším úseku bretaňského pobřeží – CÔTE DE GRANIT ROSE, oddechový den a opět koupání ( - 65 km).
10. Malebné, vysoce fotogenické, historické a úchvatné korzárské přístavní město Saint-Malo. Z Cancale, města ústřic, přejedeme k pohádkovému LE MONT SAINT MICHEL , na večerní prohlídku ( - 45 km).
11.–12. Tečkou za naším putováním bude zastávka v historickém městě CHARTRES se slavnou gotickou katedrálou Notre Dame , která je jednou z největších gotických staveb světa. Odpolední odjezd přes Francii a Německo domů.

Termín: 18.7.2018 – 29.7.2018
Cena: 14 300 Kč
Záloha: 5 800 Kč


Délka: 12 dnů

Náročnost: 2-3

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: kemp

Nástupní místa: Brno   Plzeň   Praha  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 9x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr

Doporučený typ kola: silniční, trekové 

Povrch: 100% asfalt