KORSIKA CYKLISTICKÁ

zájezd KUDRNA Před přídí se do mlžného hávu halí nebetyčné hory, vzduchem prosyceným mořskou solí náhle zavane příjemná vůně – vůně makchií, tymiánu, sluncem prohřátých strání, tak typická pro tento ostrov. Připlouváme na Korsiku. Horské silničky se stovkami serpentin nás povedou vysoko přes horské hřebeny, soutěskami a kaňony, po březích divokých říček a nekonečnými sjezdy zase zpět k tyrkysovému moři. Divokou scenérii doplní ještě starobylé vísky s důmyslným systémem uzounkých uliček. Téměř každý den si budeme vychutnávat večerní pohodu na některé z proslulých korsických pláží. Je až neuvěřitelné, kolik přírodních krás najdete na tak malém ostrově. Slovy lze tento ráj popsat těžko. Musíte to zažít! Zájezd je vhodný také pro fanoušky silniční cyklistiky.

PROGRAM

1.–2. den Rakouskem a Itálií zamíříme na trajekt. Čeká nás čtyřhodinová plavba přes Středozemní moře do Bastie. Naše první zahřívací etapa vede na pomyslný „vztyčený prst“ ostrova CAP CORSE do přístavního městečka Santa Severa (- 30 km ).
3.–4. den Na kolech dojedeme až na nejsevernější cíp ostrova. Pojedeme vysoko nad útesy západního pobřeží Cap Corse k městu St. Florent. Krajinou útesů omývaných mořem, písečných pláží a typických městeček zdobících úbočí hor zdoláme v sedle kol opevněné CALVI (- 90 km ) a (- 70 km ).
5.–6. den Silničkou proplétající se pobřežními útesy, desítky metrů nad hřmícím vlnobitím, dorazíme do PORTA, jehož záliv je zařazen na seznam UNESCO. Jako v oživlém obrazu Salvádora Dalího si budeme připadat v bizarním skalním městě LES CALANCHES a při túře na vyhlídkový vrchol Capo d’ Orto (1.294 m), nebo při vyjížďce lodí kolem jinak nepřístupných útesů (- 80 km ).
7.–8. den Neúnavní cyklisté si mohou vychutnat horskou etapu vedoucí nad soutěskou Spelunca nebo kratší variantu podél pobřeží do Sagone. Odtud busem do Porticia. Odpočinkový den, koupání a relax na parádních „karibských“plážích, odpoledne hlavní město ostrova – Napoleonovo AJACCIO a západ slunce nad Krvavými ostrovy (- 50 km ).
9.–11. den Z Porticcia do Propriana si můžete dát do těla a zvolit horskou etapu nebo kopírovat pobřeží s koupáním na parádních plážích. Cestou je také možnost navštívit prehistorickou expozici ve Filitose. Cestou k horskému jezeru L’ OSPEDALE vysoko v horách navštívíme „Mekku vendety“ nejkorsičtější město ostrova - SARTENE. Závěrečný fantastický sjezd do Porto-Vecchio na východním pobřeží. Třešničkou na dortu bude fakultativní plavba vyhlídkovou lodí k bělostným útesům (cca 17 EUR), na jejichž samotném okraji se rozkládá romantické město BONIFACIO (- 65 km ) a (- 65 km ) a (- 50 km ).
12.–13. den Před naloděním na trajekt si ještě krátce prohlédneme přístavní město BASTIA, pak přeplujeme do Livorna a busem budeme pokračovat přes Itálii a Rakousko k domovu. Předpokládaný návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Termíny: 26. 8. - 7. 9. 2020
Cena: 16 900 Kč

Termíny: 2. 9. - 14. 9. 2020
Cena: 16 900 Kč


Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
2x trajekt
10x kemp
polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK, pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje: fakultativní vyjížďku lodí v Bonifaciu (cca 17 EUR)

Ubytování: Nocovat budeme 10 noci v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám poznat opravdu celý ostrov, což by např. během hvězdicových výletů z hotelu nebylo možné. Úroveň kempů se tak liší. Poznáme jednodušší horské kempy, ale strávíme noci i v kempech kategorie **** vybavené bazénem a dalšími výdobytky.

Strava: Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 12. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Možnost dokupovat potraviny bude téměř denně.

Doprava: Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost: Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.
Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat autobusem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj). Etapy lze také prodloužit a uzpůsobit pro silniční kola.
Zájezd odpovídá náročností č. 3 z 5 bodové škály.

Doporučený typ kola: silniční, trekové

Povrch: 100% asfalt

Počasí: Korsika leží v oblasti tzv. středomořského podnebí. V červnu a září zde stále panuje středomořské léto. To znamená subtropická vedra u moře a příjemné teploty pro cyklistiku v kopcích. Tam převládá typicky horské klima a mohou se zde v této době vyskytovat mlhy, občasné bouřky s dešťovými přeháňkami nebo lijáky. Voda v moři je příjemná ke koupání, do horských kaskád se v červnu odváží jen otužilci.

Přeprava kol: Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo: Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů.

Cestovní doklady: Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA