PROVENCE NA KOLE

zájezd KUDRNA krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Oblast oplývající antickými a středověkými památkami. Kraj rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Vystoupáme i do vápencových vršků malebného pohoří Luberon, ochutnáme nápoj místních vinic či speciality jihofrancouzské kuchyně. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

PROGRAM

1.–3. Noční jízda přes Německo do Francie. Úvodní vyhlídková trasa kolem hlubokého kaňonu řeky Ardéche s nádhernými výhledy a slavnou jeskyní Grotte de la Madeleine. Navštívíme muzeum levandule ve vyhlášené oblasti Lavande St Remeze ( - 33 km) a  ( - 53 km).
4. V samotném srdci Provence navštívíme město ORANGE , které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem ( - 53 km).
5. Vinicemi projedeme přes světoznámé Châteauneuf du Pape až k papežskému paláci a mostu v AVIGNONU . Okoupeme se pod slavným římským akvaduktem Pont du Gard a projdeme hrad TARASCON, pyšně se tyčící nad Rhônou  ( - 51 - 80 km).
6. Navštívíme skalní město v Les Baux, antickou arénu, divadlo a originální Van Goghův most v ARLES  ( - 58 km).
7. Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní ptačí rezervací. V národním parku se kromě plameňáků možná setkáme také s divokými koňmi a býky. Zakotvíme v přístavním městečku SAINTES MARIES DE LA MER – mekce evropských Cikánů. Pokud budeme mít štěstí, zastihneme i býčí zápasy  ( - 62 km).
8. Odpočinek na písečných plážích s fakultativním výletem lodí do ústí Malé Rhôny. Pro zdatnější návštěva opevněného středověkého města Aigues Mortes se salinami a pašeráckou věží  ( - 64 km).
9. Rozloučení s mořem a nádhernými písečnými plážemi téměř bez lidí, odpoledne přejezd busem do pohoří Luberon.
10.–12. Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako třeba Gordes, Roussillon, Bonnieux, které jako orlí hnízda stráží okolní rozsáhlé vinice. Navštívíme hrad Markýze de Sade a projedeme se i cedrovým lesem. Rozloučíme se s Francií v unikátní Fontaine de Vaucluse a pak už návrat přes Německo zpět do ČR  ( - 83 km) a  ( - 17 km).

Termín: 22.8.2018 – 2.9.2018
Cena: 14 200 Kč
Záloha: 5 700 Kč


Délka: 12 dnů

Náročnost: 2-3

Doprava: autobusem

Stravování: polopenze

Ubytování: kemp

Nástupní místa: Brno   Olomouc   Ostrava   Plzeň   Praha  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol, 9x kemp, polopenzi, průvodce,pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x pišingr

Doporučený typ kola: silniční, trekové 

Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina