KORUTANY S DĚTMI

zájezd KUDRNA Hory, voda, kolo… Korutany vás volají, aktivní rodičové, a ocení je i vaše děti. Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem stejně tak jako malebná kopcovitá krajina často ozdobená starobylými hrady a zámky. Skvělé cyklostezky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím pro rodiny s dětmi. Tátové ocení korutanské Buschenschanky nabízející farmářské speciality, maminky mohou relaxovat v sauně, bazénu či fitness centru, které budeme mí k dispozici zdarma. Zdarma si můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. A děti? Ty pod tíhou zážitků a rošťačení, večer zalehnou a usnou jako když je do Ossiacheru hodí. Ubytování je zajištěno ve velice příjemných apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze.

PROGRAM

1. den Ráno vyrazíme z Brna do Rakuského Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher See. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( - cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( - cca 60 km ).
2. den Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( - cca 65 km ).
3. den Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( - 60 - 100 km ).
4. den Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (^ 1200 m - 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( - cca 70 - 80 km ).
5. den Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Termíny: 3. 7. - 7. 7. 2020
Cena: 8 200 Kč


Cena zahrnuje: 4x ubytování v apartmánu či dvoulůžkovém pokoji
rakouskou polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK
pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje: dopravu, která je možná za příplatek 1.350 Kč/os.
příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Ubytování: Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budem mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. Pokoje obsazujeme postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk a šlapadel ... Zdarma si můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.350 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Strava: Během zájezdu je zajištěná chutná a bohatá rakouská polopenze, která uspokojí i ty největší jedlíky. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava: Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.
Mikrobusy: dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.350 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6.

Náročnost: Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.
Denně ujedeme průměrně 40 - 75 km převážně po slušně udržovaných asfaltových silničkách s minimálním provozem, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat.
Zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály.

Speciální dětská sleva: 30% pro dítě do 14 let včetně na 3./4. lůžku

Doporučený typ kola: trekové

Povrch: 95% asfalt, 5% šotolina

Přeprava kol: Pokud využijete dopravy organizované CK Kudrna, kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady: Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA