LAGO DI GARDA

zájezd KUDRNA Lago di Garda – modravý klenot obklopený horami a nezaměnitelnou atmosférou místa, kde panuje téměř středomořské klima. V místech, kde trénují vrcholoví sportovci, se budete moci rozjezdit na začátku sezóny, nebo ji stylově uzavřít, až budete mít naježděno. Denně ujedeme cca 50–100 km s 1.300–2.300 převýšením. Náročnost je volitelná, trasy lze přizpůsobit dle chuti. Ubytování u Lago di Ledro ve stanu nebo komfortně v chatkách (za příplatek), k tomu již obligátní servis – oblíbená kudrnovská polopenze.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Noční jízda přes Rakousko do Itálie, zahřívací vyjížďka nás zavede do kultovního sedla Passo del Tremalzo (1.694 m) s krásnými výhledy na okolní panoramata. Po vrcholovém občerstvení se vrátíme do kempu nebo si etapu můžeme prodloužit o stoupání na Passo di Capovalle (základní varianta - 50 km, | 1.300 m, prodloužená varianta - 120 km, | 2.300 m).
3. den Z Riva del Garda vystoupáme k tyrkysovému jezeru Lago di Tenno, následně se přehoupneme přes Passo del Ballino a sjedeme do Fiave. Odtud se vyšvihneme do nejvyššího bodu dne Passo Duron (1.039 m) pak už jen zvlněným údolím podél řeky Sarca přes Stenico a Sarche di Lasino zpět do Riva del Garda (- 85 km, | 1.400 m).
4. den Královská etapa zájezdu nás nejprve povede přes dvě sedla Passo Santa Barbara (1.169 m) a Passo della Bordala (1.267 m). Po zaslouženém sjezdu nás čeká poctivé stoupání do samotného centra přírodní rezervace Torbiera delle Viote (1.601 m) odkud pak zamíříme zpět do Riva del Garda ( - 100 km, | 2.300 m).
5.–6. den Před odjezdem nás čeká poježdění v masivu Monte Baldo. Z Riva del Garda zamíříme do vinařských oblastí rozprostírajícími se mezi městečky Mori a Avio. Odtud začne výživné stoupání na San Valentino (1.317 m). Pak už zbývá jen při sjezdu přes Brentonico proklepat nohy a v Riva del Garda nasednout do připraveného autobusu (- 80 km, prodloužená varianta | 1.700 m).

Termíny: 5. 5. - 10. 5. 2020
Cena: 8 000 Kč

Termíny: 23. 9. - 28. 9. 2020
Cena: 8 000 Kč


Poznámka: V jednom autobuse cestují společně také varianta pro Lago di Garda MTB a zájezd Ferraty Lago di Garda. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, kteří absolvují úplně jiný program a večer se o zážitky podělíte ve stejném kempu. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol (krom varianty s vlastní dopravou)
3x ubytování v kempu ve vlastním stanu (či lůžková varianta za příplatek)
polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK
jonťák na každou etapu
pišingr Chimpanzee

Ubytování: Nocovat budeme v kempu evropského standardu s WC a sprchou ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatkách, mobilních domcích či apartmánech. Vždy s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou i vytápěním. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V případě zájmu neváhejte, kapacita je omezená:
2 lůžková chatka / mobilní domek / apartmán - příplatek 2.550 Kč/os.
3 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.750 Kč/os.
4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.350 Kč/os.
5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.100 Kč/os.

Strava: Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu zpět. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně a cestou je vždy příležitost se osvěžit a nasát atmosféru místních kaváren a pizzerií.

Doprava: Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 1.000 Kč. Se skupinou se setkáte v městečku Biacesa (ráno cca v 7:00 - 8:00 hod.), odtud vyrazíme na úvodní cykloetapu. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 8 EUR / 220 Kč os. / noc ve stanu nebo dle dostupnosti příplatkového ubytování i pod střechou).

Náročnost: Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Program je koncipován tak, aby jej zvládl každý, kdo se silniční cyklistice trošku věnuje, je vhodný i jako jarní příprava pro závodní cyklisty. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je kemp u jezera Lago di Ledro. Náročnost je po konzultaci s průvodcem možné přizpůsobit každému dle chuti.

Povrch: 100% asfalt

Doporučené kolo: silniční, případně trekové s náležitě úzkým obutím

Organizace cyklovyjížďky: Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Délka jednotlivých cykloetap: Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Program je koncipován tak, aby jej zvládl každý, kdo se silniční cyklistice trošku věnuje, je vhodný i jako jarní příprava pro závodní cyklisty. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je kemp u jezera Lago di Ledro. Náročnost je po konzultaci s průvodcem možné přizpůsobit každému dle chuti.

Přeprava kol: Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Mezi městem Riva del Garda a naším kempem u Lago di Ledro je silniční tunel se zákazem vjezdu pro cyklisty. Přejezd tohoto úseku bude zajištěn buď zájezdovým autobusem nebo místním shuttle busem pro cyklisty (v ceně zájezdu).

Cestovní doklady: Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2–3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA