LAGO DI GARDA MTB

zájezd KUDRNA Modravý jezerní klenot Lago di Garda je obklopen takřka dvoutisícovými horami. Výjezdy k oblakům odkrývají výhledy na Dolomity, kořením celé akce jsou famózní šotolinové i technické sjezdy, ale i vyzývavé výjezdy. Na výběr vždy k náročné klasice – varianta Expert i méné náročná Hobby varianta. Krom fyzičky tedy můžete přibalit i méně trénovanou partnerku/partnera. Každá etapa nabídne krom dávky endorfinů i atmosféru místních kaváren a pizzerií. Komfortní zázemí u jezera Lago di Ledro se spaním ve stanu či chatce (za příplatek).

PROGRAM

1.–2. den Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Noční jízda přes Rakousko do Itálie, zahřívací vyjížďka se středomořskou atmosférou Anello Garda Sarca. Od blankytně modravého Lago di Garda si večer ještě vyšlápneme k jezeru Lago di Ledro, kde rozbalíme tábor ( - 72 km, ^ 1.300 m).
3.–4. den Od jezera Ledro se přehoupneme přes Passo Nota (1.198 m) po staré vojenské stezce do Vesia a potom stoupání údolím St. Michelle do sedla Passo di Tremalzo (1.694 m). Za odměnu nekonečný sjezd k Lago di Ledro ( - 62 km, ^ 2.100 m). Při další kultovní etapě si vyjedeme pro daleké výhledy z Rif. Pernici ( - 40 km, ^ 2.000 m) s úžasnými výhledy na Rivu del Garda i jezero.
5.–6. den Na závěr si vyjedeme do sedla Passo di Tremalzo (1.694 m) a odtud se spustíme zpět k Lago di Garda ( - 50 km, ^ 1.900 m). Dokonale vybajkovaní večer vyrazíme na zpáteční cestu domů, kam dorazíme v časných ranních hodinách.

Termíny: 5. 5. - 10. 5. 2020
Cena: 8 000 Kč

Termíny: 23. 9. - 28. 9. 2020
Cena: 8 000 Kč


Poznámka: V jednom autobuse cestují společně také varianta pro silniční cyklisty a zájezd Ferraty Lago di Garda. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, kteří absolvují úplně jiný program a večer se o zážitky podělíte ve stejném kempu. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol (krom varianty s vlastní dopravou)
3x nocleh v kempu ve vlastním stanu (či lůžková varianta za příplatek)
polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
zákonné pojištění CK
jonťák na každou etapu
Chimpanzee pišingr

Ubytování: Nocovat budeme v kempu evropského standardu s WC a sprchou ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatkách, mobilních domcích či apartmánech. Vždy s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou i vytápěním. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V případě zájmu neváhejte, kapacita je omezená:
2 lůžková chatka / mobilní domek / apartmán - příplatek 2.450 Kč/os.
3 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.650 Kč/os.
4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.250 Kč/os.
5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.000 Kč/os.

Strava: Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu zpět. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně a cestou je vždy příležitost se osvěžit a nasát atmosféru místních kaváren a pizzerií.

Doprava: Doprava na zájezd bude zájezdovým autobusem. Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 1.000 Kč. Se skupinou se setkáte v městečku Biacesa (ráno cca v 7:00 - 8:00 hod.), odtud vyrazíme na úvodní cykloetapu. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 8 EUR / 220 Kč os. / noc ve stanu nebo dle dostupnosti příplatkového ubytování i pod střechou).

Náročnost: Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Na výběr jsou vždy dvě varianty různé náročnosti (varianta Expert a varianta Hobby). Ke všem etapám existuje méně náročná varianta. Program je koncipován tak, aby jej zvládl každý, kdo se MTB trošku věnuje. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že jsou pro vás kopce trápením, lze každou vyjížďku výrazně zkrátit. Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si objede vše, druhý některý kopec vynechá. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je kemp u jezera Lago di Ledro. Cestou je vždy příležitost se osvěžit a nasát atmosféru místních kaváren a pizzerií.

Doporučený typ kola: horské

Povrch: 25% asfalt, 55% šotolina, 20% terén

Organizace cyklovyjížděk: Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol: Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo: Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu. Zvažte prosím také svoji technickou zdatnost. Elektrokolo sice pomůže náročný terén vyjet, ale extrémní sjezdy jsou obvykle díky jeho hmotnosti a konstrukci náročnější než na standardním kole a vyžadují výborné zvládnutí tohoto kola.

Cestovní doklady: Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK KUDRNA