SALZKAMMERGUT TROPHY

zájezd KUDRNA po stopách prestižního závodu

Dokonalá bajková drtička – to je to oč tu běží! Největší rakouský MTB maraton zasazený do nádherného prostředí Solné Komory. Vyzývavé horské štíty vykukující z krajiny křišťálově čistých jezer, bujných lesů a sytě zelených horských luk. Těžko vybrat lepší lokalitu. Projeďte si s námi vymazlené závodní etapy bez soupeřů na chvostu, zběsilé tepovky, nemilosrdných stopek a provinilého pocitu za každé zastavení v krásné krajině. Přesto si dáme do těla. Na dvou celodenních etapách najedeme denně až 80 km a nastoupáme kolem 2.100 m, na závěr stihneme ještě jednu kratší etapu. Náročné technické pasáže střídají odpočinkové lesní cesty, klikaté stezky po rozkvetlých horských loukách i dramatické sjezdy. Zázemí najdeme v srdci Solné Komory – lázeňském městečku Bad Goisern na břehu Hallstatského jezera. Ubytujeme se v pohodovém mládežnickém penzionu, kde po návratu z etap určitě oceníte možnost zajištění vydatné večeře o třech chodech (za příplatek 14 EUR na celý pobyt). Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu (podrobnosti v záložce "Nejčastější dotazy"). Jedeme společně se zájezd Solná komora cyklo (náročnost 3) - můžete tedy přibalit i partnerku nebo kamarády se slabší fyzičkou.

PROGRAM

1.–2. Odjezd z Brna ve večerních hodinách a přejezd přes České Budějovice a Rakousko do SOLNÉ KOMORY. Z lázeňského městečka BAD GOISERN / BAD ISCHL (500 m) nastoupáme do sedla Waldgraben (910 m), odkud se snadno necháme zlákat k osvěžení u jezera Altausseer See (712 m). Následovat bude vydatná porce výškových metrů na Hütteneckalm (1.240 m) a poježdění ve vrcholových partiích. Na závěr sjedeme zpět k našemu penzionu ( - 81 km, | 2.000 m).
3. Budeme kopírovat trasu 80 km dlouhého závodního okruhu, která nás podél jezera přivede do HALLSTATTU (512 m), odkud se vyšvihneme až na úbočí (1.501 m) pod vrcholem Plassen (1.953 m), abychom se následně spustili k VORDERER GOSAUSEE (933 m). Návrat k Hallstatskému jezeru si zpestříme ještě jednou terénní vsuvkou, a pak už si naordinujeme pouze regeneraci u jezera ( - 72 km, | 2.100 m).
4. Závěrečný okruh po úbočí vrcholu PREDIGSTUHL (1.278 km) nás překvapí fotogenickým skalním převisem a nezapomenutelným technickým sjezdem. Podél potoka Weissenbach přes Hochmuth se vrátíme zpět do údolí. Na trase dlouhé 38 km nasbíráme 1.100 m převýšení, poté opět naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Termín: 21.6.2018 – 24.6.2018
Cena: 5 500 Kč
Záloha: 2 200 Kč

Termín: 13.9.2018 – 16.9.2018
Cena: 5 500 Kč
Záloha: 2 200 Kč


Délka: 3 dny

Náročnost: 5

Doprava: autobusem / volitelně vlastní

Stravování: snídaně

Ubytování: hostel

Nástupní místa: Bad Goisern   Brno   České Budějovice  

Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol (vyjma varianty s vlastní dopravou), 2x ubytování v hostelu se snídaní, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK, jonťák na každou etapu a 1x pišingr Chimpanzee

Doporučený typ kola: horské

Povrch: 70% terén a šotolina, 30% asfalt