ITÁLIE - SARDINIE

CYKLOTURISTIKA:
Porto Cervo - Costa Smeralda - Capo d'Orso - Vignola Mare - Costa Paradiso - Isola Rossa . Castelsardo - Palmadula - Capo Caccia - Alghero - Capo Falcone - Stintino - Valle della Luna - Casteldoria - La Maddalena. Zájezd je vhodný pro treková či horská kola. Vzhledem k poloze ubytování nedaleko pláže je možné plánovaný cykloprogram nahradit relaxací u moře. Pro dopravu na Sardinii lze místo autobusu a trajektu využít přímého leteckého spojení Praha - Olbia (www.smartwings.net) nebo Bratislava - Alghero (www.ryanair.com). Vaše kola a případně větší zavazadla přepravíme busem. Stejně tak na Sardinii zajistíme transfer z letiště na ubytování a zpět. Termín 11.09.-20.09.2020.

zájezd MAMUT

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den

Odjezd z Prahy cca 3 hod. Noční trajekt Livorno - Olbia (doba plavby cca 9 hod). Nocleh v kajutách.

2.den
Cyklovýlet z luxusního letoviska PORTO CERVO do PALAU, populární oblastí COSTA SMERALDA s exkluzivními prázdninovými vilami, vyhledávanými plážemi v karibském stylu a romantickými zátokami ohraničenými působivým skalnatým pobřežím. Na závěr zastávka na CAPO D´ORSO, jehož dominantou je monumentální žulový blok vysoký 122 m, který byl větrem a erozí vymodelován do tvaru mohutného zvířete připomínajícího medvěda (cca 35 km). Přesun busem na ubytování v letovisku La Ciacia.

3.den
Cyklistika z přímořského VIGNOLA MARE vedoucí atraktivní krajinou COSTA PARADISO do oblíbeného turistického střediska ISOLA ROSSA, původně rybářské vesničky s charakteristickými načervenalými skalními útesy a siluetou španělské strážní věže z 16 stol. Ukončení etapy nebo pokračování až na ubytování (cca 45-70 km). Koupání. Nocleh.

4.den
Z typické sardinské vesničky OSILO fakultativní výjezd na MONTE TUFFUDESU (766 m) s jedinečným kruhovým rozhledem. Společná trasa pak povede málo frekventovanými silničkami vnitrozemím až do letoviska CASTELSARDO proslulého výrobou proutěných košíků. Symbolem tohoto místa s nakažlivou prázdninovou atmosférou je středověký hrad ze 12 stol. vypínající se vysoko na kopci přímo nad mořem. Koupání. Cestou zpět na ubytování foto pauza u Roccia del Elefante - neobyčejného lávového útvaru podobného tělu slona (cca 55 km). Nocleh.

5.den
Vyložení kol v městečku PALMADULA. Sjezd na okouzlující vápencový mys CAPO CACCIA se strmými skalními stěnami padajícími do moře a nádhernými výhledy na nekonečnou vodní hladinu. Návštěva NEPTUNOVY JESKYNĚ, cca 500 m dlouhého podzemního prostoru honosícího se bohatou krápníkovou výzdobou. Individuální prohlídka města ALGHERO, jednoho z nejkrásnějších na Sardinii, přezdívaného pro svůj katalánský ráz "Malá Barcelona" (cca 55 km). Koupání. Návrat na ubytování.

6.den
Cykloturistika z CAPO FALCONE s pěknými pohledy na ostrovy Asinara a Piana, ale především s možností koupání na věhlasné pláži Pelosa s bílým pískem a průzračně čistou vodou. Etapa povede nejprve podél pobřeží přes malebnou rybářskou vesničku STINTINO, zatímco prostřední část se proplétá mezi četnými políčky. Přes Castelsardo dojezd zpět na ubytování (cca 60-80 km). Koupání. Nocleh.

7.den
Z města TEMPIO PAUSANIA obklopeném korkovými duby průjezd údolím VALLE DELLA LUNA s pozoruhodnými skalními útvary připomínajícími měsíční krajinu. Přes vesničku BADESI, silničkou vinoucí se horským úbočním nabízející krásné výhledy na pobřeží dojezd na ubytování. Cestou možnost relaxace v horkých pramenech CASTELDORIA (cca 55 km). Nocleh.

8.den
Z Palau lodí na ostrov LA MADDALENA, který je srdcem národního parku Arcipelago di La Maddalena založeného v roce 1996 a čítajícího na 60 žulových a břidlicových ostrovů a ostrůvků. Výlet na kolech během, kterého lze spatřit to nejkrásnější z přírody, co je na Sardinii k vidění. Koupání na plážích pokrytých bílým pískem a omývaných smaragdovou vodou (cca 20-40 km) Alternativně den bez kol v podobě plavby výletní lodí na řídce osídlené ostrovy BUDELLI, ST. MARIA a SPARGI s obědem a koupáním. Návrat na ubytování.

9.den
Denní trajekt Olbia-Livorno (doba plavby cca 7 hod.) Noční přejezd.

10.den
Příjezd do Prahy v cca 11 hod.

Termín: 11.9.2020 - 20.9.2020

Cena: 15 500,00 KčSLEVY A PŘÍPLATKY:
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020): -500 Kč
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020): -400 Kč
příplatek za nástup v Rakovníku: 200 Kč

ODJEZDOVÁ MÍSTA:
Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
dopravu klimatizovaným autokarem včetně přepravy kol
trajekt
4 lůžkovou kajutu na cestě tam
7x ubytování v apartmánech 200-500 m od pláže (2 oddělené dvoulůžkové ložnice, obývací část s vybaveným kuchyňským koutem, sociální zařízení; pro větší skupiny k dispozici apartmány/vilky se 3-5 oddělenými ložnicemi; apartmány s 1 ložnicí pro 2-3 osoby za příplatek - více info v CK
průvodce
pobytovou taxu
povlečení
veškeré energie
závěrečný úklid
pojištění CK proti úpadku

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
cestovní pojištění
doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 40 €

Zájezd najdete na stránkách CK MAMUT TOUR