NĚMECKO - LUŽICE

CYKLOTURISTIKA:
Labská cyklostezka - Bad Schandau - Lužická jezera - Spreewald - Lübbenau - Lehde - Moritzburg - Míšeň - Drážďany... Plánované trasy vedou po rovině, zpravidla po asfaltových cyklostezkách. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol. Termín 16.07.-19.07.2020.

zájezd MAMUT

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den

Odjezd z Prahy v cca 7.30 hod. Výlet na kolech z Děčína po LABSKÉ CYKLOSTEZCE vedoucí atraktivní krajinou Národních parků České a Saské Švýcarsko s bizarními skalními věžemi a hlubokými soutěskami. Možnost zastávky a odpočinku v lázeňském BAD SCHANDAU. Průjezd pod majestátní pevností Königstein, jednou z největších v Evropě s úžasným výhledem do údolí Labe a okolo Kurort Rathen ležícím na úpatí působivé skalní formace Bastei. Ukončení etapy v městečku PIRNA s památkově chráněným starobylým centrem tvořeným výstavnými renesančními budovami. Celkem cca 45 km. Přejezd na ubytování do oblasti Lužických jezer.

2.den
Celodenní cykloprogram v rekreační oblasti LUŽICKÝCH JEZER, která vznikla zatopením opuštěných hnědouhelných dolů. Plánovaná trasa povede převážně po asfaltových stezkách podél několika jezer, která se stala oblíbeným místem milovníků vodních sportů, ale také lesy a přes typické lužické vesničky. Výstup na rozhlednu "Rezavý hřebík". Možnost koupání. Celkem 35-45 km (lze prodloužit). Návrat na ubytování.

3.den
Přesun autokarem do SPREEWALDU, kraje známého pěstováním vyhlášených okurek a přezdívaného díky spleti kanálů na řece Sprévě "zelené Benátky". Vyjížďka na kolech z Lübben tzv. Okurkovou cyklostezkou do malebného LÜBBENAU s původními hrázděnými domy a zámkem v udržované zahradě. Návštěva komorního skanzenu LEHDE dokumentujícího místní lidovou architekturu a historii budování zdejší soustavy kanálů. Pokračování do městečka BURG s termálními lázněmi, typickými domečky, dřevěným mlýnem a nedalekou Bismarckovou věží. Dojezd v sedle bicyklu podél kanálů zpět do Lübbenau (možnost nákupu a ochutnávky okurek naložených na všechny možné způsoby). Celkem cca 55 km. Návrat na ubytování.

4.den
Vyložení kol u zámku MORITZBURG známého z kultovní pohádky "Tři oříšky pro Popelku". Přejezd na kolech do MÍŠNĚ proslulé svým porcelánem, který se zde vyrábí již od roku 1710. Pohodová projížďka údolím Labe, nejprve podél vinohradů a na závěr s panoramatem saské metropole DRÁŽĎAN. Možnost individuální prohlídky reprezentativního barokního centra (Hofkirche, Semperova opera, Zwinger…). Celkem cca 50 km. Příjezd do Prahy v cca 21.30 hod.

Termín: 16.7.2020 - 19.7.2020

Cena: 6 300,00 KčSLEVY A PŘÍPLATKY:
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020): -400 Kč
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020): -300 Kč

ODJEZDOVÁ MÍSTA:
Karlovy Vary, Praha

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
dopravu klimatizovaným autokarem včetně přepravy kol
3x ubytování v hotelu*** - www.dormero.de/hotel-hoyerswerda/ (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
3x snídani
průvodce
pojištění CK proti úpadku

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
cestovní pojištění

Zájezd najdete na stránkách CK MAMUT TOUR