RAKOUSKO - KORUTANY

CYKLOTURISTIKA:
Goldeck-Panoramastrasse - Weissensee - Villach - Ossiacher See - Gerlitzen - Bad Kleinkirchheim - Millstätter See - Wörthersee - Pyramidenkogel. Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola. Každý den je možné vykoupat se v některém z korutanských jezer.

zájezd MAMUT

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den

Odjezd z Prahy v cca 22 hod. Noční přejezd.

2.den
Výjezd busem po GOLDECK-PANORAMASTRASSE, do nadmořské výšky téměř 2 000 m. Přes rozkvetlé louky a almy sjezd na kolech do údolí potoka Weissenbach, odkud trasa dále povede k okouzlujícímu WEISSENSEE, nejvýše položenému jezeru v Korutanech s křišťálově čistou vodou. Absolvování cyklistického okruhu po lesních cestách v okolí jezera (lze zkrátit plavbou výletní lodí). Dojezd v sedle kola až na ubytování do vesničky Kellerberg (celkem cca 50-65-75 km).

3.den
Z místa ubytování po Drávské cyklostezce do historického VILLACHU se siluetou pozůstatků mohutného hradu Landskron v pozadí. Možnost návštěvy AFFENBERGU neboli Opičí hory se stovkou volně skotačících makaků. Okružní jízda podél břehu OSSIACHER SEE s průměrnou letní teplotou vody 24oC (celkem cca 55 km). Fakultativně lanovkou na GERLITZEN (1 910 m) s jedinečným kruhovým rozhledem, kde začíná 13 km dlouhý sjezd s výškovým rozdílem téměř 1 400 m. Návrat autokarem na ubytování.

4.den
Přejezd busem do BAD KLEINKIRCHHEIMU, populárního střediska zimních sportů s léčivými termálními prameny. Výjezd lanovkou s krásnou vyhlídkou na lysé vrcholky NP Nockberge. Panoramatický sjezd do RADENTHEIMU. Pokračování podél MILLSTÄTTER SEE až do Seebodenu (celkem cca 40-55 km). V případě zájmu návštěva MUZEA BONSAÍ ve stylu japonských zahrad s mnoha vzácnými exempláři. Návrat autokarem na ubytování.

5.den
Cyklovýlet okolo WÖRTHERSEE, největšího korutanského jezera, které je zároveň nejteplejším v celém Rakousku. Možnost výšlapu k neobyčejné rozhledně PYRAMIDENKOGEL s překrásným výhledem na četná jezera a majestátný masiv pohraničních Karavanek. Návštěva expozice MINIMUNDUS (na 150 modelů nejzajímavějších světových atrakcí instalovaných na ploše 26 000 m2). Celkem cca 45-60 km. Noční přejezd.

6.den
Příjezd v ranních hodinách (Praha cca 5 hod.).

Termín: 2.8.2019 - 7.8.2019

Cena: 7 850,00 KčSLEVY A PŘÍPLATKY:
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2019): -400 Kč
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2019): -300 Kč
příplatek za nástup v Rakovníku: 200 Kč
příplatek za nástup v Plzni: 250 Kč

ODJEZDOVÁ MÍSTA:
Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
3x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
3x polopenzi
průvodce pojištění CK proti úpadku

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
cestovní pojištění
doporučená částka na vstupné, loď a lanovky: cca 55-100 €
doporučujeme zakoupení tzv. Korutanské karty za 47 €/os. (pro děti do 15 let za 25 €), jejíž držitel získá vstup zdarma na více než 100 turistických atrakcí v celých Korutanech; jen za lanovky a vstupné v rámci programu ušetříte cca 30 €/os. (po odečtu ceny karty). Více informací obdržíte v pokynech k odjezdu a na www.kaerntencard.at

Zájezd najdete na stránkách CK MAMUT TOUR