SLOVINSKO

CYKLOTURISTIKA S KOUPÁNÍM: Fusine - Kranjska Gora - Bled - Vrata - Radovna - Vintgar - Bohinj - Savica - Vogel...Plánované trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince, kteří si mohou program na základě doporučení průvodce upravit. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu, což znamená, že každý si může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky. Doporučujeme výhradně horská či treková kola. Termíny 01.06.-06.06/24.08.-29.08.2018

zájezd MAMUT

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2.den
Příjezd do italského TARVISIA. Přejezd do Slovinska po cyklostezce vedoucí po trati bývalého železničního tělesa. Možnost krátké zajížďky k fotogenickým jezerům FUSINE s průzračně čistou vodou a siluetou skalnatých štítů na horizontu. Zastávka u skokanských můstků v PLANICI. Pokračování přes známé lyžařské středisko KRANJSKA GORA až do místa ubytování ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera. Celkem cca 25-65 km. Nocleh.

3.den
Výjezd autokarem k biatlonovému areálu POKLJUKA. Absolvování cca 12 km okruhu po lesních cestách zakončený sjezdem přes okouzlující planiny k přírodnímu klenotu Julských Alp - jezeru BOHINJ. Nenáročná procházka k 78 m vysokému vodopádu SAVICA. V případě dobré viditelnosti doporučujeme výjezd lanovkou (bez kol) na vyhlídkový vrchol VOGEL s překrásným panoramatem. Individuální návrat na ubytování. Celkem cca 70 km.

4.den
Výlet na kolech z Mojstrany působivou dolinou VRATA pod severní stěnu majestátného Triglavu. Občerstvení na chatě Aljažev Dom. Výšlap do údolí KRMA s odpočinkem na chatě Kovinarska Koča. Návrat na ubytování údolím RADOVNA, po proudu stejnojmenné říčky. Možnost pěší návštěvy soutěsky VINTGAR, cca 1,5 km dlouhého přírodního skvostu, na jehož konci lze obdivovat vodopád Šum. Celkem cca 55 km. Fakultativně romantický lodní výlet na ostrůvek uprostřed Bledského jezera s kostelíkem Panny Marie. Nocleh.

5.den
Zdatní cyklisté mohou tento den změřit své síly ve 12 km stoupání z Kranjske Gory do sedla VRŠIČ - nejvýše položeného silničního průsmyku Slovinska v nadmořské výšce 1 611 m (převýšení 760 m). Panoramatický sjezd do údolí řeky Soči, jejíž zeleno-modrá voda vyhledávaná vodáky krásně kontrastuje s okolními horami. Ostatní vyveze bus podél malebného jezera PREDIL do stejnojmenného sedla nad turistickým střediskem BOVEC, které je mekkou vyznavačů adrenalinových sportů. Pokračování přes vesničky s typickými kostelíky podél Soči, která se místy zařezává do dramatických soutěsek (celkem cca 55-80 km). Noční přejezd.

6.den
Příjezd v ranních hodinách.

Termín: 1.6.2018 - 6.6.2018

Cena: 7 500,00 Kč



SLEVY A PŘÍPLATKY:
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2018): -400 Kč
ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2018): -300 Kč

příplatek za nástup v Plzni: 250 Kč

příplatek za nástup v Rakovníku: 200 Kč

ODJEZDOVÁ MÍSTA: Beroun, České Budějovice, Plzeň, Praha, Rakovník

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
3x ubytování v hotelu Jadran*** cca 50 m od Bledského jezera (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
3x polopenzi (bufet)
lázeňský poplatek
průvodce
pojištění CK proti úpadku

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
cestovní pojištění
doporučená částka na vstupné, lodičku a lanovku: cca 40 €