KRÁLOVSKÁ SÍDLA, BERLÍN, POSTUPIM A MAGDEBURG

zájezd NOMÁD
To nejlepší z německých cyklostezek! Od řeky Havoly k prohlídce Berlína a podél jezer k letním sídlům německých králů do Postupimi. Na závěr ochutnávka Labské cyklostezky - od mimoúrovňového křížení řek u Hohenwarthe k prohlídce metropole Saska-Anhaltska Magdeburgu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Berlín - Postupim. Odjezd z ČR do hlavního města Německa. Okruh na kole Berlínem podél plavebních kanálů a řeky Sprévy od symbolu míru a sjednocení Německa - Brendenburské brány. Historická budova Reichstagu s moderní skleněnou přístavbou. Museumsinsel - komplex pěti budov (UNESCO) na ostrově v řece. Alexanderplatz - nákupní centrum města s jednou z nejvyšších staveb Evropy - televizní věží s otáčivou restaurací. Kolem Vítězného sloupu k baroknímu letnímu paláci Charlottenburg s anglickou zahradou. Most výměny špionů - Glienicker Brücke. Na kole kolem Wannsee s krásnými výhledy a mezi Glienicker Lake a Babelsbergem do Postupimi.
3.den: Prohlídka Postupimi, okolo Templínského jezera. Prohlídka centra Braniborska na řece Havole - Postupim proslulá poválečnou konferencí. Překrásný rokokový zámek Sanssouci s fontánou a terasami, s rozlehlými zahradami s mnoha vzácnými rostlinami a množstvím paláců, muzeí, pavilonů a dalších budov. Barokní Braniborská brána v historickém centru, Městský zámek, radnice, původní ruská kolonie dřevěných domků Alexandrovka. Na kole podél jižního břehu Templínského jezera s výhledem na kostel sv. Mikuláše, pomocí přívozu v Caputh na druhou stranu. Příjemná promenáda na břehu a dále po cyklostezce na hrázi s Petzinsee. Holandská čtvrť červených domů s kavárničkami.
4.den: Havolská jezera na kole, Tangermünde. Kolem zámku Cecilienhof a kolem Fahrlander See s nedalekým větrným mlýnem na Ketzin s královskými zámky a zámečky, jehož okolí je rozloženo na mnoha ostrůvcích na Havole. Přívozem přes řeku, krásné vyhlídky, novogotický kostel a větrný mlýn v historickém centru Werderu rozloženém na ostrově. Po břehu Havoly a jezer zpět do Postupimi. Přesun autobusem do Tangermünde - večerní prohlídka sídelního města císaře Karla IV., hansovního města červených a hrázděných domů se zachovalým opevněním a středověkými branami, hradem a dechberoucí katedrálou.
5.den: Magdeburg, Žďár n.S. Na kole kolem „mimoúrovňového křížení dvou řek” umělého kanálu a Labe - Kanalbrücke Magdeburg. Prohlídka města Magdeburgu: gotický císařský dóm a románský klášter, socha Magdeburský jezdec před radnicí na Starém náměstí, „Zelená citadela” architekta Hundertwassera. Autobusem zpět domů.

Obtížnost: 1-2, doporučujeme cross

Délka tras: autobusem 1500 km, na kole 0-200 km

Počasí: podobné jako u nás

Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí n. L.

Termín (1201): 5.9. - 9.9. 2018
cena v Kč: 6 990,-

V ceně je: doprava autobusem, přeprava kol, 3x 8-lůžkové pokoje hostelů a ubytoven se snídaní (2-lůžko za příplatek 1350 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD