NEZIDERSKÉ JEZERO, HRADY, VÍNO A TERMÁLY NA KOLE

zájezd NOMÁD
Zájezd bez nočních přejezdů s pohodovými cyklovýlety v okolí stepního Neziderského jezera (UNESCO) s vysokým počtem slunečných dní, v národních parcích mezi termály, vinicemi, hrady a zámky jsou balzámem na duši. Jedinečné zastoupení rostlin a živočichů v národním parku s 300 druhy hnízdících ptáků. Čeká nás šumící rákosí, krajinný fenomén maďarské pusty a kraj Modré frankovky. Vinné sklípky, maďarská klobása, atmosféra vesniček s původními lidovými stavbami a hlavně odpočinek v termálech. Termín na září je zaměřen na ochutnávky vína či burčáku.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Žďár n.S. - Neziderské jezero, termály Bük. Autobusem přejedeme do Rakouska k Neziderskému jezeru. Po východním břehu stepního jezera vyrazíme na kole pohodovou cyklostezkou ze surfařského Podersdorfu s majákem. Projedeme kolem pozorovacích věží národního parku Seewinkel, přes Illmitz a přes hranici do Fertöd a dále do místa ubytování.
2.den: Fertöd - termály Bük. Na kole vyjedeme z termálních lázní u Bükfürdö rovinou přes Sopronhorpács s románským kostelem do Lövö. Přes Rojtokmuszaj se zámeckým hotelem do obce Fertöd. Prohlídka parku a skvostného zámku rodu Esterhazyů, nazývaným Maďarské Versailles.
3.den: Neziderské jezero - termály Bük (**Žďár n.S.). Barokní zámek Esterhazyů s nekonečnou lipovou alejí v Nagycenk, lázně Balf, nádherné středověké jádro historického města Šoproň, ochutnávka vín ve sklípku. Zájemci mohou pokračovat po západním břehu jezera pod vinicemi k vinným sklípkům ve Fertörákos s kamennými útvary v bývalém lomu a dále do vinařského městečka čápů - Rust a Mörbisch.
4.den: Bükfürdö - Sárvár - Žďár n.S. Z Bükfürdö rovinou do lázeňského Sárváru - možnost koupání v areálu termálních lázní a bazénů. Arboretum a hrad Nádasdy, který patřil Čachtické paní Alžbětě Bathoryové. Odpoledne busem domů.

Obtížnost: 1-2, doporučujeme trek, cross

Délka tras: autobusem 1000 km, na kole 0-180 km

Počasí: vzduch (18)22-26 °C, voda 20-26 °C

Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Bratislava

Termín (1222): 14.9. - 16.9. 2018
cena v Kč/*penzion: /*4 190,- (3 dny)

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, snídaně, 3x ubytování u areálu termálních lázní v kempu (*2-lůžkové pokoje penzionu), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. **Program druhého termínu za burčákem je zkrácený na 1.-3.den s 2x ubytováním jen v penzionu se snídaní.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD