PLÁŽE A HORY SLOVINSKA A CHORVATSKA

zájezd NOMÁD
Z národního parku štítů Julských Alp nad soutěskami s tyrkysovým tokem řeky Soča až k moři na hranicích Slovinska a Chorvatska. Na kole po osamělých cestách Istrijského poloostrova, přes starobylá kamenná opevněná města, krajem vinic a olivových hájů a podél pobřeží za pohodovým způsobem života, který znají jen místní lidé...

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Bovec, Kranjska Gora. Autobusem do Slovinska. Na kole z letoviska Kranjska Gora přes nejvýše položené sedlo ve Slovinsku - Vršič (1600 m) k řece Soči a po proudu až do Bovce. Při cestě z Vršiče přejíždíme řeku po několika lávkách, díky kterým dostala trasa jméno. Variantně pramen řeky Soči. Nádherné výhledy na Triglavský národní park.
3.den: Bovec - Kobarid - Tolmin. Pohodový den strávený podél řeky Soča a cestou kolem mnoha hradů. Na kole městečkem Kobarid s pomníkem padlým vojákům v nejkrvavější horské bitvě v historii země. Nad městečkem Tolmin se nachází hora ve tvaru sopky. Navečer přesun na jih.
4.den: Umag - Novigrad, Brtonigla. Z romantického Umagu se zbytky hradeb, mezi benátskými domy a paláci podél moře se zajížďkami na pláže a poloostrov Sv.Pelegrin. Prohlédneme si Novigrad na vápencovém poloostrovu s hradbami, starobylými domy a paláci. Zpět přes typickou vinařskou osadu Brtonigla s možností ochutnávky malvazije.
5.den: Rovinj - Zminj - Vrsar - Poreč. Cestou legend a mýtů kolem Limského fjordu - přes středověkou vesnici Bale s opevněným zámkem do Zminj a Sv Petar u Šumi - románský benediktinský klášter z 12. stol. Prohlídka křivolakých uliček Vršaru a přístavu. Prohlídka Poreče - románské domy a gotický kostel, byzantská kašna.
6.den: Motovun - Grožnjan - Buje - Umag. Busem do fotogenického historického opevněného městečka Motovun na kopci, které dominuje celému okolí. Městský palác, historické domy a zvonice. Možnost procházky po hradbách s krásným výhledem, či ochutnávky místních vín. Dále na kole do města umělců Grožnjan se zámkem a opevněním. Vinicemi a olivovými háji do Buje a zpět k moři.
7.-8.den: Piran - Izola - Koper - Žďár n.S. Na kole podél pobřeží k majáku v Savudrii. Kolem solných plání před Portoroží do romantiky starobylých uliček překrásného městečka Piran s benátskými domy, hradbami a paláci. Podél moře projedeme poklidným městečkem Izola do přístavu Koper se zachovalým historickým centrem. Památky a domy v duchu Benátek - Pretorský palác, katedrála Nanebevzetí, zvonice, fontány atd. Busem přes Rakousko domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme silniční, cross

Délka tras: autobusem 2800 km, na kole 0-300 km

Počasí: vzduch 21-28 °C, voda 19-24 °C

Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Tábor, Č. Budějovice

Termín (1331): 25.8. - 1.9. 2018
cena v Kč: 13 490,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x ubytování v 2-lůžkových pokojích hotelů s polopenzí, průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD