OSTROV ELBA NA KOLE

zájezd NOMÁD
Pohodová cyklistika nádherným ostrovem kousek od Itálie se smaragdově čistým mořem, který si zamiloval sám císař Napoleon. Nádherné písčité pláže s možností koupání, půvabné vesničky se starověkou kulturou, rozsáhlé vinice pyšnící se nejjemnějšími červenými hrozny a mnoho dalšího. Odpočinek na vyhřátých plážích. Nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne, poutní kostely, prohlídka bývalých míst těžby minerálů, na závěr projížďka důlním vláčkem.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Pisa - Lacona. Přes Rakousko do Itálie, ke světoznámé Pise - baptisterium, Šikmá věž, volný program. Trajektem na ostrov Elba. Busem do kempu.
3.den: Okruh srdcem ostrova. Na kole přímo z kempu ve stínu piniových stromů přes letovisko s písčitými plážemi Procchio a srdcem národního parku Elby k letní rezidenci císaře Napoleona - vile sv. Martina. Vinařskou vesničkou Acquabona s nádhernými výhledy na rozsáhlé vinice až do Lacony, kde se pěstují hrozny k výrobě prémiových toskánských vín.
4.den: Marciana - Fetovaia - Marina di Campo. Busem do Marciany. Vysoko položená vesnička, nejstarší osídlení na ostrově. Západním pobřežím přes Chiessi, na spodních svazích mysu San Bartolomeo k nejpůvabnějšímu letovisku Fetovaia. Okouzlující pláže a málo osídlená krajina, velice oblíbená oblast pro potapěče. Přes Marina di Campo do kempu.
5.den: Magazzini - Rio nell´Elba - Porto Azzurro. Autobusem do rybářské vesničky Magazzini, na kolech malebným pobřežím přes Bagnaia, Nisporto do nejstaršího městečka Elby - Rio nell´Elba (UNESCO). Prohlídka historického centra a cestou kolem archeologického muzea, směrem k sirnému jezírku Laghetto di Terra Nera, kostelík Madonna di Monserrato, do Porto Azzurro - kouzelné městečko se středověkým přístavem.
6.den: Volný den s koupáním. Volitelně na kolech do akvária s více než 150 druhy středomořských živočichů.
7.den: Sant´llario - Poggio - Monte Capanne. Přejezd do malebného Poggia - svahové město s úzkými uličkami. Napoleonův pramen s léčebnými účinky. Monte Capanne - nejvyšší bod ostrova (1019 m). Lanovkou na vrchol. Úchvatné výhledy na celý ostrov. Nejstarší poutní kostel Madonna del Monte s vyobrazením Panny Marie v žulovém kameni.
8.den: Capoliveri - Monte Calamita - Porto Azzurro. Poklidnou cestou do Capoliveri - bývalá hornická osada, Mořské muzeum. Relax na pláži zamilovaných, poklidný výjezd na Monte Calamita (413 m). Busem do Porto Azzurro k dolu těžby minerálů, projížďka důlním vláčkem.
9.-10.den: Lacona - Portoferraio - Žďár n.S. Přejezd do hlavního města. Přístav, malebné uličky, Napoleonova rezidence. Trajektem zpět na Apeninský poloostrov, přes Rakousko domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme cross

Délka tras: autobusem 3200 km, na kole 0-200 km

Počasí: vzduch 23-29 °C, voda 21-25 °C

Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Bratislava

Termín (1351): 21.9. - 30.9. 2018
cena v Kč/*bungalov: 12 890,-/*14 990,-

V ceně je: doprava autobusem, přeprava kol, trajekt Piombino - Portoferraio a zpět, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempu (*4-lůžkové bungalovy u moře s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, posuvnou stěnou oddělené ložnice), závěrečný úklid bungalovů, průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD