VINICEMI TOSKÁNSKA NA KOLE - CINQUE TERRE A **ELBA

zájezd NOMÁD
Oblíbený zájezd z apartmánu v kempu u moře za pozůstatky etruské kultury, kamennými středověkými vesničkami, sevřenými v horách a hlavně za vínem, koupáním a pohodovou cyklistikou do Toskánska se zastávkou v unikátním divokém kraji skal Cinque Terre (**a na Elbě) a v historických městech Pisa a Florencie.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Cinque Terre - Bibbona. Přes Rakousko do Itálie. Výlety pěší či na horských kolech v unikátní oblasti romantických útesů a pobřežních skal mezi La Spezia a Riomaggiore v Cinque Terre (UNESCO). Navečer busem do kempu.
3.den: Okruh Cécina. Okruh na kole dávnými etruskými stezkami mezi vinicemi z Bibbona do hor přes Casale. Klasické italské domy v Montescudaio, vinné sklepy a možnost ochutnávky. Přes Montescudaio do Cécina. Marina di Cécina s archeologickým nalezištěm a aquaparkem.
4.den: Piombino, Campiglia Marittima, (**Elba). Busem do Piombino, okolo Populónia se sídlem Etrusků do Venturina. Okruh na kole oblastí nejznámějších vinic kolem středověkého Suvereta. Mezi porosty olivovníků do staré vesnice Campiglia Marittima, kolem zřícenin hradů dále do přímořského letoviska San Vicenzo. Volitelně trajektem na ELBU: **prohlídka hlavního města Portoferráio, přístav, pevnost, pláže, malebné uličky, Napoleonova rezidence aj. (trajekt s kolem cca 46 EUR).
5.den: Volterra, San Gimignano. Busem do města alabastru Volterra s historickými domy, úzkými uličkami, kamennými hradbami a městskými branami. Ruiny římského divadla, pevnost. Na kole přes Sensano dále na starobylé San Gimignano: historické centrum s kamennými domy města s 13 věžemi je zapsáno v UNESCO. Volitelně na kole do Certaldo a zpět.
6.den: Certosa di Pisa, Pisa. Busem k rozsáhlému klášteru Certosa di Pisa. Na kole z Caprona podél řeky Arno kolem kostela San Michele Scalzi do Pisy - Camposanto, Dóm, baptisterium, Šikmá věž, volný program. Busem zpět.
7.-8.den: Bibbona - Florencie - Žďár n.S. Busem do Florencie. „Perla Toskánska“ Florencie: Ponte Vecchio, dóm, baptisterium, galerie Uffizi, aj. Přes Rakousko domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme silniční, cross

Délka tras: autobusem 3100 km, na kole 0-230 km

Počasí: vzduch 25-29 °C

Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Bratislava

Termín (1373): 9.9. - 16.9. 2018
cena v Kč/*apartmán: 8 590,-/*9 190,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x ubytování v kempu s bazénem (*4-lůžkovém apartmánu), 5x snídaně, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 5x večeře za asi 2200 Kč (přesná cena na www.nomad.cz).

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD