NORSKO NA KOLE

zájezd NOMÁD
To se musí vidět! Rozlehlé horské masívy a náhorní planiny. Parky Rondane a Jotunheimen, stezka Trollstigen i Geirangerfjord. Na kole drsnou nedotčenou severskou přírodou. Vrcholky dosahující hodně přes tisíc metrů zde vyrůstají přímo z hladiny romantických fjordů, nad nimiž se tu válí chuchvalce mlh, ondy neskutečně září severské slunce. Rozlehlé a pusté hory s mocnými ledovci, stovky burácejících vodopádů a překrásné scenérie národních parků. Země dávných lovců z doby ledové, pohanských Vikingů a mýtických skřítků trollů. To vše v jedné zemi a na jedné pouti Norskem.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Žďár n. S. - Göteborg - Lillehammer. Přes Německo a v kajutách lodi do Švédska, „zelené město“ Göteborg: malebné centrum. Skokanské můstky v olympijském Lillehammeru. Krátce podél největšího norského jezera Mjosa.
4.-5.den: Peer Gynt veien a Seterveien, N.P. Rondane. Na kole po stopách norského národního hrdiny Peer Gynta. Výhledy na pohoří Jotunheimen. Pěšky či na kole v N.P. Rondane Gyntovou cestou z druhé strany údolí s výhledy z Rondablikk. Na kole jedním z nejhezčích norských údolí - Gudbrandsdalen. Možnost raftingu na peřejích řeky Sjoi (místní průvodce).
6.-7.den: Trollstigen, Valldal, Geirangerfjord, Dalsnibba, Lom. Kolem vodopádů na řece Rauma a na kole serpentinami známé vyhlídkové silnice - Cestou trollů s nádhernými panoramaty a vodopádem Stigfossen. Volitelně projížďka lodí po majestátním Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester aj. Na kole od hladiny fjordu až na konec vyhlídkové silnice na vrcholu Dalsnibba s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty a ledovec. Neopakovatelná vyhlídková jízda údolím Ottadalen s množstvím vodopádů, krajinou fjordů a jezer. Překrásný dřevěný kostelík v Lomu.
8.den: Jotunheimen, Gaupne, Sognefjord. Po nejvyšší skandinávské silnici kolem historické farmy Elveseter (dnes hotel) a pod vrcholem Galdhöpiggen. Přes pohoří Sognefjell s možnostmi zastávek na panoramatických vyhlídkách volitelně až do Gaupne u nejdelšího a nejhlubšího norského fjordu - Sognefjordu.
9.-11.den: Oslo, Tanum, Žďár n. S. Metropole Norsk a Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Na kole po pobřeží Švédska a do Tanumshede, skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové. Přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

Obtížnost: 3-4, doporučujeme MTB nebo cross

Délka tras: autobusem 5300 km, lodí 400 km, na kole 0-550 km

Počasí: vzduch 18-23 °C

Odjezdy: Brno, Žďár nad Sáz., Jihlava, Praha, Teplice

Termín (1401): 16.8. - 26.8. 2018
cena v Kč/*chatky: 15 290,-/*17 190,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 8x ubytování v kempech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka možná za příplatek 3100 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: plavba vyhlídkovou lodí po Geirangerfjordu cca 250 NOK, rafty na řece Sjoi - na místě cca 1400 Kč/os. Dvoulůžková kajuta možná za příplatek.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD