JULSKÉ ALPY NA KOLE

zájezd NOMÁD
Julské Alpy na pomezí tří států - s hlubokými údolími, tyrkysovými řekami a průzračnými horskými jezery, nad nimiž se tyčí majestátní vápencové horské masivy, jsou ideální pro aktivní odpočinek při cykloturistice, turistice, či raftingu. S podporou autobusu méně náročné hvězdicové výlety v Triglavském N.P., horská střediska Kranjska Gora a Bled, Bohinjské a Bledské jezero, pramen řeky Soči, výhledy na Triglav a další vrcholy.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Villach - Dovje. Autobusem do Rakouska, Villach - prohlídka starobylého města, termální lázně Warmbad Villach, možnost koupání. Na kole z města podél jezera Ossiachersee, obrovitý hrad Landskron, kostelíky, podhorská krajina Korutan. Busem přes horské středisko Kranjska Gora do kempu.
3.den: Bled, Bledské jezero, soutěska Vintgar. Na kole do letoviska Bled, ležícího na břehu Bledského jezera, kostelík na ostrůvku, vyhlídka ze středověkého hradu, ležícího mezi skalními masívy. Po dřevěných chodníčcích nad zákruty řeky v soutěsce Vintgar, kolem vodopádů a peřejí pod strmými skalisky. Dolinou Poljana do Jesenice.
4.den: Bohinjské jezero, Vogel, Savica. Na kole k Bohinjskému jezeru v sevření strmých Julských Alp, kostelík, možnost projížďky lodí po jezeře, či výjezdu lanovkou na vrchol Vogel s panoramatickými výhledy na jezero, mohutný vodopád řeky Savica, hřmící do Bohinjského jezera.
5.-6.den: Dolina Vrata, Aljažev dom. Na kole hlubokou dolinou Vrata ke kouzelným dvoustupňovým vodopádům Peričnik (16 m a 52 m), podél potoka Bystrica až k Aljaževu domu, vyhlídky na majestátní vrcholy, výchozí místo pro výstup na Triglav. Odpoledne odjezd přes Rakousko domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme cross

Délka tras: autobusem 1500 km, na kole 0-170 km

Počasí: vzduch 15-20 °C, voda v jezerech 10-22 °C

Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, na vyžádání Bratislava

Termín (1411): 14.8. - 19.8. 2018
cena v Kč: 6 790,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x ubytování v hostelu s polopenzí (2-lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD