NA KOLE OD JIHU K SEVERU SKOTSKA

zájezd NOMÁD
Cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skutečné poznání Skotska, projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Bruggy - Glasgow. Autobusem do Belgie. Prohlídka města Bruggy na kolech a dále podél říčních kanálů malebnou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin u holandských hranic. Trajektem do Anglie. Autobusem na sever. Z Milngavie u Glasgow do krajiny Campsie Wells. Prohlídka palírny skotské whisky Glengoyne a odjezd na ubytování nedaleko Glasgow (individuálně možná večerní prohlídka).
4.-5.den: N.P. Loch Lomond. Cyklistika v N.P. Loch Lomond s výletem k moři. Přes Balloch podél řeky Leven do Dumbartonu k nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii. Výhled na mořský záliv Firth of Clyde. Podél západního pobřeží a jednoho z nejhezčích jezer Skotska Loch Lomond, přes malebné obce Luss a Tarbet. Možnost prodloužení cyklistiky kolem jezera Loch Long atd.
6.-7.den: Ben Lawers, Rannoch Moor. Královská okružní etapa do „srdce Skotska“ - oblasti Ben Lawers a pohádkového jezera Loch Tay. Z rybářské vesničky Killin do sedla pod vrcholem Ben Lawers s úžasným výhledem na jezero i do údolí Glen Lyon, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k Loch Tay. Na kole od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla a do rašelinišť Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage s výhledy na Grampian Mountains. Sjezd údolím Glen Coe pod impozantním štítem Buachaille Etive Mor k mořskému jezeru Loch Leven.
8.-9.den: Glen Nevis, Fort William. Vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu a skrze lesní porosty až na hřeben nad údolím Glen Nevis s výhledem na Ben Nevis. Sjezd do údolí a přes Fort William k Památníku Commandos (alternativně podél jezer Loch Leven a Loch Linnhe). Autobusem zpět na ubytování. Odpočinkový den ve Fort William nebo výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (20 km). Možnost celodenní cyklotrasy k jezeru Loch Ness.
10.-12.den: Greenhead - Oxford - Praha. Autobusem na jih. Procházka u Hadriánova valu, bránícího severní hranici Římské říše u Greenhead. Přejezd přes Anglii a ubytování. Další den lehká cyklistika v okolí Oxfordu podél Temže. Individuálně možná prohlídka univerzitního města. Trajektem do Francie a přes Německo domů.

Obtížnost: 2-3, doporučujeme cross (silniční)

Délka tras: autobusem 5000 km, na kole 0-400 km, pěšky 0-40km

Počasí: vzduch 18-25 °C, deštivěji než u nás

Odjezdy: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň, (možnost svozu: Brno, Jablonec n.N., Liberec, Turnov, Mladá Boleslav)

Termín (1421): 13.7. - 24.7. 2018
cena v Kč/*chatky: 15 690,-/*18 490,-

V ceně je: doprava klimatizovaným autobusem, zpáteční trajekt do Anglie, přeprava kol, 8x ubytování v kempech a na farmách (*jednoduché chatičky a hostely s vícelůžkovými pokoji), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 7x česká polopenze 1960 Kč.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD