JULSKÉ ALPY A CYKLOSTEZKA ALPY-ADRIA

zájezd NOMÁD
Správná cyklostezka má mít pořádný cíl. A co může být lepším cílem pro suchozemce, než dojet k moři. Známá cyklostezka Alpe-Adria sice začíná už v Salzburku, ale my pojedeme jen italskou část, protože je celá z kopce. Zpočátku vede 40 km po zrušené železnici – klesání po kvalitním asfaltu. Na cestě je mnoho významných historických měst – stačíme prohlédnout jen sem tam něco. Vzhledem k podpůrnému autobusu, který sleduje celou trasu je možno kdykoliv se kousek svézt autobusem. Na závěr nás čeká město Grado - takové malinké Benátky s několika ostrovy a mosty.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Plzeň - Albergo al Sole. Ráno odjezd do Itálie. Večerní příjezd do hotelu Albergo al Sole, ubytování.
2.den: Sella Nevea - Montaš - Predil – Tarvisio. Autobusem do sedla Sella Nevea, možnost výjezdu k salaším pod Montašem (6km) - občerstvení na salaši, nádherné výhledy na masiv Montaše a Kaninu. Sjezd k jezeru Predil, koupání. Dále sjezd do Tarvisia a po zrušené železnici do místa ubytování
3.den: K Fusinským jezerům, Tarvisio - Pontebba - Chiusaforte – Resiutta. Na kole k Fusinským jezerům, dále jízda po zrušené železnici s mnoha mosty a tunely: Fusine - Tarvisio - Pontebba - Chiusaforte - Resiutta-Moggio Udinese. Návrat autobusem do hotelu.
4.den: Venzone, Buia - Udine. Přejezd autobusem do Venzone (prohlídka středověkého města) dále na kole - Buia - Ara Grande - Tavagnaccio – Udine. Ubytování v Udine.
5.-6.den: Udine – Grado, Praha. Na kole po cyklotrase Udine - Palmanova (prohlídka pevnostního města) - Aquileia (významné římské a ranně křesťanské památky) – Grado – koupání v moři, návrat autobusem domů.

Obtížnost: 1-3 nejlépe treková kola, možno silniční

Délka tras: autobusem 2100 km, na kole 0-200 km

Počasí: vzduch 20-26 °C

Odjezdy: Praha, Plzeň

Termín: 3.7. - 8.7. 2018
cena v Kč: 9 890,-

V ceně je: doprava autobusem, přeprava kol, 3x polopenze, 1x snídaně, 3x ubytování v hotelu Albergo al Sole a 1x v hotelu Cristallo v Udine, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD