BURGUNDSKO - KRAJEM VÍNA (MOBILHOMY)

zájezd NOMÁD
Pohodově po poklidných cyklostezkách krajem prodchnutým historií, obývaném Galy i Římany, plným románských staveb, středověkých center měst, kostelů, bazilik a klášterů. Krajem vinic a vinných sklípků, sýrů a šneků, po zelených stezkách Burgundska podél kanálů, řek a jezer… Vždy s možností volby ubytování - v kempech pod stanem či v chatkách a mobilhomech.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Dijon - Mersault. Autobusem přes Německo do Francie. Dijon - hlavní město Burgundska a historické sídlo burgundských vévodů: středověké centrum, katedrála, hrázděné domy a paláce. Po cyklostezkách mezi vinicemi ve Zlaté pahorkatině na místo ubytování.
3.den: Autun. Cyklostezkou do starobylého města Autun, římské brány, románská katedrála St-Lazare, antické Théatre Romain, muzeum Rolin s keltskými památkami. Ochutnávka vína v tradičním sklípku.
4.den: Cluny, Brancion, Chalon sur Saone. Do starobylého městečka Cluny se slavným opatstvím a romantickou atmosférou. Dále přes Brancion se středověkým centrem s kamennými domy a hradem a na kole do historického Chalon sur Saone s náměstím s původními hrázděnými domy a gotickou katedrálou. Místní speciality, víno.
5.-6.den: Beaune - Žďár nad Sázavou. Na kole do hradbami obklopeného Beaune - metropole burgundského vinařství, stojící na podzemních sklepích: unikátní středověký špitál, muzeum vína. Dle času dále stezkami vína směrem na Chalon sur Saone. Naložení kol, přejezd přes Německo domů.

Obtížnost: 1-2, doporučujeme cross

Délka tras: autobusem 2600 km, na kole 0-190 km

Počasí: vzduch 25-30 °C

Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Plzeň

Termín (1261): 10.9. - 15.9. 2019
cena v Kč/*mobilhome: 7 590,-/*8 990,-


V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x místní polopenze, 3x ubytování v kempech (*4-lůžkových mobilhomech s dvěma oddělenými ložnicemi), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD