HOLANDSKÉ FRÍSKO A OSTROVY NA KOLE

zájezd NOMÁD
Území dávných Frísů v Holandsku je cyklistice zaslíbené. Lehké stezky v rovinaté krajině jezer, romantických vodních kanálů, hrází, chránících pastviny plné skotu, krajině majáků a lodí i wattového moře. Na kole zemí historie, usměvavých obyvatel a slavných koní, zemí větrných mlýnů i unikátních památek, zemí cyklostezek širokých jako silnice! DOPORUČUJEME volitelnou návštěvu ostrova Ameland.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Lemmer - Stavoren - Koudum - Hegemer Mar. Přes Německo do jezerní oblasti holandského Fríska. Na kole z brány Fríska - Lemmer se starobylými domy do malého městečka Stavoren - nejstaršího města Frieslandu, s městskými právy již z roku 1060 a dějiště holandské renesanční pohádky. Dále na městečko zelených fazolek Koudum a podél sladkovodních ledovcových jezer k Hegemer Mar.
3.den: Sneek - Bolsward - Harlingen - Leeuwarden. Na kole kolem ikonické vodní brány, střežící síť grachtů v Sneek a do památkové rezervace města Bolsward s radnicí a měšťanskými domy. Podél jezera IJsselmeer a kolem přehrady Afsluitdijk do historického přístavního města kostelů a věží Harlingen. Navečer společná prohlídka hlavního města Fríska - Leeuwarden, rodiště slavné Mata Hari, jehož historické památky lze vidět ze středověké věže Oldehove.
4.den: Holwerd - *Ameland - Lauwersmeer - Dokkum. Typický Holandský mlýn u Holwerd s ustupujícím wattovým mořem. Na kole přes vesničku Wierum se středověkým kostelem do přímořské oblasti Fríska - národního parku sladkovodního jezera orchidejí Lauwersmeer s unikátním rostlinstvem a ptactvem. Odsud pak do Dokkum, jehož tvar stále určuje původní opevnění. *Volitelně alternativně trajektem na ostrov Ameland s tisíci kol, ovcí, velrybářských vesniček ale především výborných pobřežních cyklostezek i těch písečných mezi dunami. Zpět na ubytování.
5.-6.den: Heeg - Groningen - Žďár nad Sázavou. Autobusem do malebných uliček největšího města oblasti a vyhlášeného „Města kol“ Groningen. Prohlídka města na kole, z vyhlídkové věže Martini, či z lodi plující sítí kanálů. Autobusem přes Německo zpět domů.

Obtížnost: 1, nejlépe crossová kola, možno silniční
Délka tras: autobusem 2500 km, na kole 0-210 km
Počasí: vzduch 20-25 °C, voda 17-20 °C
Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Jihlava, Praha, Ústí n. L.

Termín: 21.07. - 26.07.2020
cena v Kč: 7 890,- Kč / 8 690,- Kč (chatky)


V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze (polní kuchyně), 3x ubytování v kempech (*4-lůžkové chatky), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 2-lůžková chatka za příplatek k ceně chatky 1400 Kč.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD