MOSELSKOU CYKLOSTEZKOU VÍNA (HOTEL)

zájezd NOMÁD
Z pohodlí hotelu si užijeme fyzicky nenáročné cyklotoulky údolím řeky Mosely (UNESCO) pod terasovitými vinicemi. Prohlédneme si pohádkové hrady a hlavní město malebného Lucemburska, rovinatou trasu podél řeky si zpestříme cyklostezkou do romantické vrchoviny Hohe Eifel. Starobylé hrázděné domy vinařských městeček, hrady nad meandry řeky a ochutnávky moselského vína v místním sklípku nám trvale zůstanou v paměti.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Luxembourg, Echternach, Trier. Autobusem přes Německo do Lucemburska. Hlavní město Luxembourg: katedrála s hrobem českého krále Jana aj. Na kole po cyklostezce do starobylého Echternachu. Autobusem dále do místa ubytování s krátkou zastávkou v Trevíru: antické římské památky.
3.den: Bernkastel-Kues, Trarbach. Pod hradem Landshut do středověké vinařské obce Bernkastel-Kues s hrázděnými domy a vinotékou. Na kole pokračujeme podél krásných meandrů Mosely pod svahy obtěžkanými vinicemi přes Kröv a Trarbach s promenádou a kavárničkami do Reil.
4.den: Hohe Eifel. Pro změnu se projedeme po cyklostezce na bývalé železnici do německých Ardén, do vrchoviny Hohe Eifel s malými jezery vulkanického původu.
5.-6.den: Ediger - Koblenz - Žďár n.S. Závěrečná část Vinné stezky před soutokem Mosely s Rýnem. Přes Cochem a pod hradem Eltz do Koblenz s pevností nad Deutsches Eck. Degustace ve vinných sklípcích. Busem zpět do ČR.

Obtížnost: 2, doporučujeme cross
Délka tras: autobusem 2300 km, na kole 0-250 km
Počasí: srovnatelné s naším
Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Pardubice, Praha, Plzeň

Termín: 20.7. - 25.7. 2021
cena v Kč: 8 990,-


V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 3x snídaně, 3x ubytování v hotelu, či penzionu (dvoulůžkové pokoje se snídaní a sociálním zařízením na pokoji), průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 3x večeře v hotelu za celkem 1190 Kč.

Zájezd najdete na stránkách CK NOMÁD