NORMANDIE - FRANCIE

zájezd ck SKI-BIKE
Normandie obdržela své jméno od Nomádů - Vikingů a její historie je divoká a bouřlivá. Není to však jen místo s mementem událostí 2.světové války, je to kraj ošlehaných písečných pláží, křídově bílých útesů a ve vnitrozemí idylická krajina jabloňových sadů. Na první pohled Vám může připadat nezajímavá, ale pojeďte jí s námi objevit na kole a uvidíte.

Program:
1. - 2. den:
odjezd z Prahy v 16.00 hod přes Rozvadov, noční přejezd Německa do Francie, dopoledne zastávka v městečku Giverny - prohlídka domu a zahrady Claude Moneta, odpoledne dojezd do místa ubytování Marville-Franceville.
3. - 8. den: navštívíme největší hřbitov amerických vojáků u Colleville, pláž Omaha, Gold, Juno a Sword, zbytky přístavu Mulberry navštívit můžete muzeum věnované Dni D. Další etapa vede podél řeky Seine směrem do vnitrozemí, začínáme v městečku Pont-Audemer - nazývané Benátky Normandie. Na další etapu zvlněnou krajinou po severním pobřežím se vydáme z Fécampu do Étretat až do známého přístavu Le Havre. Po stopách Cidru - „La route du Cidre" pojedeme z městečka Lisieux, klasickou normandskou krajinou přes Cambremer, Beuvron zpět na pobřeží a na závěr projedeme pobřeží „Cote Fleurie" z malebného přístav Honfleur do Cabourg.
9. – 10. den: odjezd do ČR, 9 hodinová zastávka v Paříži, noční přejezd do Čech, příjezd do Prahy kolem poledne

Termín:
31.8. - 9.9. 2018
Cena:
10 990,- osoba ve 4 lůžkovém mobilhoumu
3 600,- příplatek za neobsazené lůžko


Náročnost:
hvězdicovité výlety (cca 50km) tímto krajem vedou většinou po vedlejších asfaltových silničkách. Profily tras nemají dlouhá namáhavá stoupání, ale jsou členěná podle profilu krajiny. Ke zvládnutí výletů postačí kondice běžného cyklisty.

Ubytování a stravování: V přímořském kempu u městečka Franceville ve 4 lůžkových mobilhoumech u překrásné pláže s bílým pískem. Stravování je Vaší individuální záležitostí. Bungalov je vybaven obývacím pokojem s kuchyňkou se základním vybavením, má dvě dvoulůžkové ložnice, sociální zařízení a terasu pro venkovní posezení. V kempu je krytý bazén, restaurace a malý obchod.

Cena zahrnuje: 7 x nocleh v bungalovech bez stravování doprava zahraničním autobusem včetně vleku na kola po celou dobu zájezdu potřebné barevné mapy etap a informační materiály pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění proti úpadku CK programového vedoucího - doprovází Ivan

Cena nezahrnuje: stravu, lázeňskou taxu cca. 1,5 Eur/os/den a případné vstupy do památkových a jiných objektů během celého zájezdu.

Zájezd najdete na stránkách SKI-BIKE