LAPONSKO NA BĚŽKÁCH

zájezd VIKINGTOUR Severská divočina, nekonečné sněhové pláně a polární záře · Putování nedotčenou přírodou severu · Národní park Lemmenjoki · Nocování ve srubech uprostřed panenské přírody · Doprava mikrobusem a putování v malé skupině · Možnost dopravy letadlem

V zasněžené tundře, horských údolích a na zamrzlých jezerech podniknete jednu z nejdobrodružnějších cest svého života. Na lyžích pojedete severskou divočinou bez jediného lidského obydlí a vše potřebné k přežití si potáhnete sebou. Dříve, než se uložíte k spánku ve srubech z klád, budete si muset naštípat dříví a zatopit v kamnech. Vodu si naberete z potoka nebo z díry vysekané v ledu. Společnost vám budou dělat pouze sobi a pár vašich kamarádů, na které se budete muset po celou dobu zcela spolehnout.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. -2. den – odjezd z ČR a cesta Švédskem
3. den – příjezd do Finska, odchod do divočiny
4. – 13. den - lyžařský přechod národního parku Lemmenjoki
14. den – zpáteční cesta přes Švédsko
15. den - návrat do ČR

Termín: 21. 3. – 4. 4. 2020
Cena: 15 700 Kč


VYBAVENÍ: Běžky, spacák a karimatka.

UBYTOVÁNÍ: Ubytování ve vybavených srubech. Cestou na sever a zpátky se přespí v chatě v kempu.

STRAVOVÁNÍ: Každý se stravuje z vlastních zásob.

CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu, trajekty, 10 x ubytování ve srubech, 2x ubytování v chatě v kempu, průvodce a mapky.

POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST: Délka jednotlivých denních tras se pohybuje mezi 15 a 30 km. ODJEZD: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem.

OSTATNÍ: Zájemci mají možnost si půjčit od pořádající CK tažné saně. Nabízíme i leteckou alternativu dopravy do Laponska, při které vyzvedneme účastníka na předem dohodnutém letišti a při návratu ho tam zase vysadíme.

Zájezd najdete na stránkách CK VIKING LINE