LOFOTY - ZEMĚ POLÁRNÍHO SLUNCE

zájezd VIKINGTOUR
Norsko na kole · Souostroví Lofoty - hory a štíty rostoucí přímo z moře · Rybářské vesničky na březích fjordů · Nekončící polární den · Rybaření na mořských útesech · Možnost horolezeckých výstupů · Národní parky Borgefjell, Rondane a Dovre · Doprava mikrobusem a putování v malé skupině
Nezapomenutelná výprava do magické země daleko za polárním kruhem. Z paluby trajektu, vezoucího nás na ostrovy, se bude zdát, že před sebou vidíme zpola potopené hory. Utáboříme se na louce, sevřené malou mořskou zátokou a strmým skalnatým štítem a odtud budeme podnikat výpravy po ostrovech. Pojedeme po úpatí skalních stěn, odvážnými mosty překonáme úžiny mezi ostrovy a na plážích s bělostným pískem okusíme vlny severního Atlantiku, ohřívaného Golfským proudem. Z vrcholků hor se nám otevře ten nejlepší pohled na celé ostrovní království a ze severního pobřeží můžeme do poloviny července pozorovat půlnoční slunce. Tma tady nenastane ani počátkem srpna, kdy nám navíc příroda poskytne své hojné dary v podobě borůvek a hub. Horolezci budou odměněni fantastickým lezením v pevné skále ve vysokých stěnách přímo nad mořem. Při cestě za polární kruh a zpátky navštívíme národní parky Borgefjell, Rondane a Dovre.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den - odjezd z České republiky
2. den - trajekt do Švédska, noční přejezd do Norska
3. den - cyklotúra cestou Birkebeinerveien
4. den - na kole cestou Riastvegen
5. den - na kole údolím Fiplingdalen na úpatí národního parku Borgefjell, překonání severního polárního kruhu
6. den - trajekt na Lofoty
7. - 11. den - Lofoty, jednodenní nebo i vícedenní cyklistické akce, pěší horské túry, možnost horolezeckých výstupů
12. den - odjezd z Lofot
13. den - prohlídka Trondheimu, gotická katedrála
14. den - cyklistické loučení s norskými horami na cestě Grimsdalveien na pomezí národních parků Rondane a Dovre
15. den - přejezd Švédska a trajekt přes Balt
16. den - návrat domů

Termín: 18. 7. – 2. 8. 2020
Cena: 16 900 Kč


VYBAVENÍ: Horské nebo trekingové kolo a přilba. Další nezbytné věci: rybářský prut, brýle, trekingové boty, stan, spacák, karimatka, čepice, rukavice a opalovací krém s vysokým UV faktorem. Zájemci o vícedenní výlet po Lofotech potřebují nosič s brašnami a světlo a blikačku do tunelu, horolezci vlastní lezecký materiál.

UBYTOVÁNÍ: Nocuje se šestkrát na tábořištích s tekoucí studenou vodou a WC, jinak na přírodních tábořištích u jezer nebo řek.

STRAVOVÁNÍ: Každý účastník se stravuje z vlastních zásob.

CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem včetně přepravy kol v přívěsu, trajekty, mapky a průvodce.

POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu.

NÁROČNOST STŘEDNÍ: Délka cyklistických tras se pohybuje mezi 40 a 130 km a u většiny z nich lze volit kratší varianty. Pěší túry trvají 3 až 4 hodiny.

ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem. Účastníkům z Moravy a Slovenska poskytujeme zvláštní vzdálenostní slevu.

OSTATNÍ: S výjimkou vícedenních akcí se na túry vyráží každé ráno od autobusu.

Zájezd najdete na stránkách CK VIKING LINE